צה"ל הרס את בית משפחתו של רוצח ברוך מזרחי

כוחות הביטחון הגיעו לבית משפחתו של זיאד עוואד מערבית לחברון והרסו אותו. זאת לאחר שאתמול דחה בג"ץ דחה את העתירה נגד הריסת הבית. עוואד, פעיל חמאס ששוחרר במסגרת עסקת שליט, ביצע את פיגוע הירי בליל הסדר האחרון, בו נהרג ניצב משנה ברוך מזרחי ז"ל

הרס בית המחבל, הבוקר (התקשורת הפלסטינית)

כוחות צה"ל הרסו הלילה (ד') את בית משפחתו של המחבל זיאד עוואד, שאחראי לפיגוע בו נהרג ניצב משנה ברוך מזרחי ז"ל בליל הסדר האחרון. הצעד הזה התבצע לאחר שאתמול נדחתה עתירה לבג"ץ בנושא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוואד, בן 42, הוא פעיל חמאס שנכלא בישראל ושוחרר במסגרת העסקה לשחרור החייל החטוף גלעד שליט. הבוקר הגיעו כוחות צה"ל לבית באדנא, מערבית לחברון, והרסו אותו.

הבית לפני ההריסה (התקשורת הפלסטינית)

"הפעולה מהווה מסר מרתיע וחמור למחבלים ושותפיהם כי ישנו מחיר אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות הטרור ובפגיעה בחפים מפשע", אמרו בדובר צה"ל. "צה"ל ימשיך וינקוט בכל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת לפגוע במחבלים והגורמים המסייעים להם, ולהרתיע מביצועים של פיגועים נוספים".

ניצב-משנה ברוך מזרחי (דוברות משטרת ישראל)

"אין לפנינו מקרה של משפחה תמימת דרך שנקלעה בעל כורחה ל'חטאי אבות'", קבע אתמול בג"ץ. "בנם של עוואד ורעייתו מעורבים עד צוואר בפעולתו, גם אם לא הוא זה שירה בנשק וגם אם לא נכח בשעת הפיגוע. אשתו, כפי שעולה מהודעותיו של הבן, ידעה על הטמנת הנשק ועל האימונים של עוואד".

שלשום נרשם דיון סוער בבית המשפט העליון, כשאלמנתו של ברוך מזרחי ז"ל, הדס, תקפה את מגישי העתירה נגד הריסת בית המחבל. "אנחנו החפים מפשע, לא הוא", אמרה. "המחבל בא ופגע בנו, אנחנו לא עשינו לו שום דבר. אני מצפה מבג"ץ שיסתכלו בעיניים שלי ויראו איזה סבל כל המשפחה עוברת".