הסלמה ביישובי הדרום: רקטות שוגרו לעבר ישראל

על רקע איתור גופותיהם של הנערים החטופים, נמשכת ההסלמה בגזרה הדרומית. ארבע רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ביישובי שער הנגב ובאזור שדרות, שם התפתחה דליקה בשדה קוצים סמוך למקום נפילת הרקטה. בשעות הלילה תקפו מטוסי חיל האוויר 34 מטרות ברצועה

על רקע איתור גופותיהם של שלושת הנערים החטופים נמשכת ההתחממות בגזרה הדרומית. אזעקת צבע אדום נשמעה הבוקר (ג') במועצות האזוריות חוף אשקלון ושדות נגב, וביישובי שער הנגב ושדרות, לאחר שארבע רקטות נורו משטח רצועת עזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

שתיים מהרקטות התפוצצו בשטחים פתוחים בשער הנגב, אחת מהן פגעה בכביש, ושתיים נוספות באזור שדרות. אחת מהרקטות ששוגרו לעבר שדרות התפוצצה בשדה קוצים וגרמה לדליקה במקום. כוחות כיבוי אש בליווי מטוסי כיבוי הוזעקו למקום לאחר שהאש התפשטה למרחק של כמה מאות מטרים מבתי התושבים.

הירי הבוקר מצטרף לעשרה שיגורים שבוצעו בשעות הלילה והבוקר המוקדמות משטח הרצועה לעבר המועצה האזורית חוף אשקלון ויישובי אשכול. כתוצאה מהירי נגרם נזק למספר כלי רכב ולמבנים.

במהלך הלילה תקפו מטוסי צה"ל 34 יעדי טרור ברחבי רצועת עזה. כלי תקשורת פלסטינים מדווחים על פיצוצים עזים שנשמעו בדרום ובמרכז הרצועה לאורך כל הלילה. בין השאר הותקפו מתקן צבאי בו נמצאת מפקדת החמאס ברצועה, מחסני נשק, מחנות אימונים של מחבלים ובורות שיגור של רקטות. הפלסטינים טוענים כי בוצעו 25 גיחות תקיפה לפחות, ובין השאר הותקפו גם עמדות של גדודי עז א-דין אל קסאם. עוד מדווחים ברצועה כי ארבעה פלסטינים נפצעו במתקפת צה"ל.

התקיפה הישראלית באה בתגובה לשיגורי רקטות שבוצעו יום קודם לכן משטח הרצועה לעבר יישובי הדרום. בנוסף, נטען כי פעילות חיל האוויר נועדה להעביר מסר תקיף לחמאס על רקע איתור גופות הנערים החטופים והתחממות הגזרה.

החמאס: "מציאת הגופות - תירוץ לתוקפנות ישראלית"

התקיפה הנרחבת בעזה לא הפתיעה את הנהגת החמאס: מציאתן של שלוש גופות הנערים החטופים הביאה את ארגון הטרור להיכנס לכוננות ספיגה, גם ברצועת עזה וגם בגדה המערבית. גורמים בארגון אמרו אמש (ב') כי כל מתקפה ישראלית שתבוא בתגובה למותם של נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח "תפתח את שערי הגיהנום". במקביל, הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס כדי לדון בתגובה ביטחונית או מדינית לאירוע.

נפילות בשטחים פתוחים, הבוקר (דוברות אשכול)

דובר הארגון בעזה סמי אבו-זוהרי כי "מה שדווח על פי הגרסה הישראלית (מציאת הגופות) הוא תירוץ שישראל משתמשת בו כדי להכשיר את הקרקע לתוקפנות נגד חמאס". לדבריו, שום פלג פלסטיני, חמאס או אחרים, קיבל אחריות לפעולה הזו.

ראש הממשלה: "חמאס אחראי וחמאס ישלם"

זמן קצר אחרי שנמצאו הגופות סמוך לחלחול, כקילומטר צפונית לחברון, כיתרו כוחות צה"ל את בתי החשודים בחטיפה: עמר אבו אל עיישה, בן 33, ומרוואן קוואסמה, בן 29 - שני פעילי חמאס מרכזיים מחברון.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב בצער כבד למציאתן של שלוש גופות הנערים החטופים אמש והאשים את חמאס באחריות למותם: "חמאס אחראי, חמאס ישלם".

כלי טיס הפציצו 34 מטרות בעזה (חדשות 2)

בפתח ישיבת הקבינט הדחופה שהתכנסה אתמול בלילה בירושלים, לאחר מציאת הגופות, אמר נתניהו: "ביגון כבד מאוד מצאנו הערב שלוש גופות, וכל הסימנים מצביעים על כך שאלו הגופות של שלושת נערינו החטופים- אייל, גיל-עד ונפתלי.

"בשם כל עם ישראל אני מבקש לומר למשפחות היקרות - לאימהות, לאבות, לסבתות ולסבים, לאחיות ולאחים - ליבנו שותת דם, העם כולו בוכה איתם. נביא את הבנים לקבר ישראל", הוסיף. לאחר מכן ציטט את שירו המפורסם של חיים נחמן ביאליק "על השחיטה": "נקמת דם ילד קטן עוד לא ברא השטן".