צפו בפיצוץ בביתו של אחד המחבלים

זמן קצר לאחר מציאת גופותיהם של שלושת הנערים החטופים ליד חברון, כיתרו כוחות צה"ל את בתיהם של קוואסמה ואבו עיישה, שני החשודים ברצח הנערים. הכוחות פרצו לביתו של אבו-עיישה. צפו ברגע הפיצוץ

כלי תקשורת פלסטיניים מדווחים הלילה (ב') כי צה"ל פרץ לביתו של אחד מחוטפי שלושת הנערים, עמר אבו-עיישה, בחברון. בבית נשמע פיצוץ ונראו להבות, ונראה כי הבית נהרס בחלקו. מוקדם יותר כיתרו כוחות צה"ל גם את ביתו של החשוד השני בחטיפה, מרוואן קוואסמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 17:30 מצאו כוחות כפיר ומגלן את גופות שלושת החטופים כשהן מוסוות, ונראה שהן הושלכו בחיפזון רב בשדה חיטה. למקום הוקפצו כוחות גדולים של צה"ל, שב"כ ומשטרה בליווי חוקרי זיהוי פלילי. גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ הגיע לזירה, שם קיים הערכת מצב מיוחדת עם מתאם הפעולות בשטחים אלוף יואב (פולי) מרדכי, דובר צה"ל תת-אלוף מוטי אלמוז ואלוף פיקוד המרכז ניצן אלון. במערכת הביטחון נערכים לאפשרות של תגובת נקם מצד גורמים קיצוניים מקרב המתנחלים. בהמשך להתפתחויות, העלתה המשטרה את רמת הכוננות לרמה ג'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו פרסם הודעה בעקבות האירוע, ואמר: "ביגון כבד מאוד מצאנו הערב שלוש גופות. כל הסימנים מצביעים על כך שאלו הגופות של שלושת נערינו החטופים - אייל, גיל-עד ונפתלי. הם נחטפו ונרצחו בדם קר על ידי חיות אדם. בשם כל עם ישראל אני מבקש לומר למשפחות היקרות - לאימהות, לאבות, לסבתות ולסבים, לאחיות ולאחים - ליבנו שותת דם, העם כולו בוכה איתם. נביא את הבנים לקבר ישראל.

"נקמת דם ילד קטן עוד לא ברא השטן וגם לא נקמת דם של נערים צעירים וטהורים - שהיו בדרך הביתה לפגוש את הוריהם - ולא יראו אותם עוד. החמאס אחראי - והחמאס ישלם. יהי זכרם של שלושת הבנים ברוך".

ראש הממשלה נתניהו קיבל עדכונים בנוגע למה שהתרחש בשטח ושוחח עם שרים. באופן חריג, בוטלו דיוני הכנסת שתוכננו להמשך הערב. הקבינט המדיני-ביטחוני התכנס בשעה 21:30. כוחות צה"ל מכתרים את בתי החשודים בחטיפה, עמר אבו אל עיישה, בן 33, ומרוואן קוואסמה, בן 29 - שני פעילי חמאס מרכזיים מחברון.