חמאס: נעצר בכיר שהסגיר את דף

בארגון אומרים כי הבכיר שנעצר, מוחמד רשיד שיטאווי, היה מקורב מאוד לראש הזרוע הצבאית. בחקירתו נטען שבחודש אוגוסט האחרון התקשר אליו דף וביקש ממנו שיביא את אשתו וילדיו לבית בשייח' רדואן שבעזה‬

נעצר הסייען של השב"כ? מוחמד דף (חדשות 2)

חצי שנה לאחר הדיווחים על חיסולו לכאורה של מפקד הזרוע הצבאית של חמאס, מוחמד דף, בתקיפה של חיל האוויר, הודיע היום (שני) ארגון הטרור כי עצר בכיר, שלטענתו הסגיר את מיקומו של דף לידי השב"כ במהלך מבצע "צוק איתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בחמאס אומרים כי הבכיר שנעצר, מוחמד רשיד שיטאווי, היה מקורב מאוד לדף. בחקירתו נטען שבחודש אוגוסט האחרון התקשר אליו מפקד הזרוע הצבאית, וביקש ממנו שיביא את אשתו וילדיו לבית משפחת דלו בשכונת שייח' רדואן בעזה. עוד טענו חוקריו של שיטאווי, כי לאחר שסיים את שיחתו עם דף הוא התקשר למפעיליו בשב"כ וסיפק להם את מיקומו.

במקביל, הזרוע הצבאית של חמאס פרסמה הודעה אודות החקירה, לפיה שיטאווי הסתבך בפרשה נוספת של מכירת טילים ואמצעי לחימה לג'יהאד האסלאמי. ככל הנראה מטרת ההודעה לזרוע בלבול בקרב כוחות הביטחון הישראלים.

הבית שהותקף ברצועת עזה (רויטרס)

"ישראלת נכשלת פעם אחר פעם בעימות מול חמאס"

מיד לאחר תקיפת הבית הצהיר דובר חמאס סמי אבו זוהרי כי דף לא נפגע באירוע. אבו זוהרי לגלג על ישראל ואמר כי היא "נכשלת פעם אחר פעם בעימות עם חמאס".

"יש פה כישלון מודיעיני גדול מאוד של ישראל כי המפקד מוחמד דף כלל לא נמצא בבית", אמר אבו זוהרי לתחנת "אל אקצה" של חמאס. מוקדם יותר אישר גורם מדיני בישראל כי דף היה יעד התקיפה.