מטחים לדרום: 15 רקטות נורו הלילה והבוקר

ארגוני הטרור הפלסטיניים שיגרו שלושה מטחי רקטות לשטח ישראל. 13 רקטות התפוצצו בשטח מועצת אשכול ושתיים נוספות בתחומי מועצת שדות נגב. לא היו נפגעים, אך נזק קל נגרם למבנה. ראש המועצה: "ישראל איבדה את ההרתעה לחלוטין"

הנזק שנגרם הבוקר למבנים (מיכה שמילוביץ)

ההסלמה נמשכת: אחרי שהלילה נורו שלוש רקטות לשטח ישראל, שיגרו בשעות הבוקר ארגוני הטרור הפלסטיניים 12 רקטות לעבר יישובי הדרום. 10 רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול ושתיים נוספות התפוצצו בתחומי מועצת שדות נגב. לא היו נפגעים, אך נזק קל נגרם למבנה באחד היישובים. למרות הירי, הלימודים ייערכו כרגיל, תחת אבטחה של רכזי הביטחון שמלווים את ההסעות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

ראש מועצת אשכול חיים ילין התייחס הבוקר למתיחות הגוברת באזור והזהיר כי "ההרתעה של ישראל נמוגה לחלוטין". בשיחה עם חדשות 2 Online אמר ילין: "התחושה היא שאנחנו חוזרים אחורה כמה שנים לחוות את הימים שבין מבצע עופרת יצוקה למבצע עמוד ענן".

"תושבי עוטף עזה עומדים באתגר הזה בגלל שאנחנו חייבים לקיים את שגרת חיינו", הוסיף ילין. "אנחנו כבר 13 שנים בשגרה כזאת, אז זה לא משהו שאנחנו לא מכירים".

אחת הרקטות שהתפוצצו בדרום הבוקר (איקו טבשי)

אתמול: חיל האוויר חיסל חוליית משגרי רקטות

אתמול כלי טיס של חיל האוויר ירה לעבר חוליית מחבלים שעסקה בהכנות לשיגור רקטות לעבר שטח ישראל. כלי תקשורת פלסטיניים דיווחו כי מחבל אחד נהרג ומספר חברי חוליה נוספים נפצעו בתקיפה שבוצעה באזור חאן יונס. עוד דווח כי אחד הנפגעים הוא זיאד עובייד, פעיל שטח בארגון הג'יהאד האסלאמי.

שלושה מטחים תוך שעות (איקו טבשי)

מדובר צה"ל נמסר כי "כלי טיס של חיל האוויר סיכל חוליית טרור אשר עסקה בהכנות אחרונות לירי רקטות לעבר שטח ישראל".

זמן קצר לפני כן נורו אמש שתי רקטות גראד לעבר מערב הנגב ויורטו על ידי מערכת כיפת ברזל. באירוע לא היו נפגעים.