המבצע לאיתור הנערים נמשך: עשרות בתים נסרקו בגדה המערבית

המבצע לאיתור הנערים החטופים נכנס ליומו ה-18, כשכוחות צה"ל המשיכו גם הלילה בסריקות ברחבי הגדה המערבית. לפחות 6 פלסטינים נעצרו ונרשמו מספר תקריות של יידויי אבנים לעבר החיילים. במקביל, 3 רקטות התפוצצו במועצת אשכול

הסריקות בגדה נמשכו (דובר צה"ל)

גם הלילה המשיכו כוחות צה"ל בחיפושים אחר מקום הימצאם של שלושת הנערים החטופים איל יפרח, נפתלי פרנקל וגיל-עד שער. החיילים סרקו בשעות הלילה עשרות בתים ברחבי הגדה המערבית. לפחות שישה פלסטינים נעצרו במהלך הסריקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במקביל, התמודדו הכוחות הסורקים עם הפרות סדר במספר מוקדים ביהודה ושומרון. סמוך לכפר אל-חדר יידו פלסטינים אבנים לעבר החיילים. הכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות ובאירוע לא היו נפגעים בקרב כוחותינו.

גם בכפרים ביתוניא וג'יוס שבחטמ"ר אפרים נרשמו הפרות סדר, כשמספר פלסטינים יידו אבנים אל גדר המערכת. גם במקרה זה השתמשו החיילים בירי גז מדמיע ורימוני הלם לפיזור ההתפרעות.

3 רקטות התפוצצו באשכול (מיכה שמילוביץ)

מלבד מבצע "שובו אחים" שנערך בגדה המערבית, נמשך הירי אל עבר יישובי הדרום גם הלילה. סמוך לשעה 2:00 לפנות בוקר נשמעה אזעקת "צבע אדום" במועצה האזורית אשכול. לאחר מכן התברר כי לפחות שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק לרכוש.