חשד: בני מיעוטים חטפו טייס טרקטורון מעופף

טייס טרקטורון מעופף מהצפון טוען כי שני בני מיעוטים חטפו אותו ואילצו אותו לטוס לעבר הקריון. הוא הצליח להנחית את כלי הטיס במפתיע, דבר שגרם לשניים להימלט מהמקום. לאחר שעות של מצוד עצרה המשטרה את החשודים במעשה

הטייס והחשוד, אתמול (ליאור)

במשטרה בודקים חשד לניסיון פיגוע לאחר שטייס טרקטורון מעופף מסוג "בקאי" טען כי נחטף אתמול בגליל על ידי שני בני מיעוטים שדרשו ממנו להטיסם לעבר "הקריון", אחד ממרכזי הקניות הגדולים בצפון. "זה אירוע מבהיל שהיה יכול להסתיים אחרת", אמר היום הטייס לחדשות 2. כעבור שעות של מתח, נתפס החשוד במעשה על ידי המשטרה ונלקח לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע החל בשעות הבוקר סמוך למנחת במאגר יבור שבגליל, כששני החשודים ניגשו אל הטייס ובאיומי סכין אילצו אותו להמריא לעבר הקניון. הטייס החל במעוף מערבה תוך שהוא מנסה להתקשר למוקד 100 באמצעות מכשיר הטלפון הנייד שברשותו. אחד החוטפים הבחין בנעשה, הכה אותו וגרם לנפילת הטלפון אל הקרקע.

דקות ספורות לאחר מכן, תוך כדי טיסה, הבחין הטייס במטוס "אולטרה-לייט" המתקרב אליהם. הוא זיהה כי מדובר במכר שלו איתו הוא נוהג לטוס. הוא ניסה לאותת לו על מצוקתו עם הכנפיים וביצע תמרון על מנת להסב את תשומת לבו. חברו הבחין בנעשה, צילם תמונה של הטרקטורון באוויר וטס בעקבותיו. מיד לאחר מכן זיהה טייס הטרקטורון הזדמות לבצע תמרון נוסף על מנת לנחות על הקרקע.

הטרקטורון במעופו, אתמול (ליאור)

שניות ספורות של מתח חלפו והטייס הצליח לנחות בשלום, כשחברו טייס ה"אולטרה-לייט" אחריו. החשודים נבהלו מהפעולה, זינקו מהטרקטורון שעל הקרקע ונמלטו מהמקום. הטייסים דיווחו למשרד התחבורה ולמשטרה על האירוע, והעבירו את התמונות שהספיק הטייס לצלם. לאחר שעות ארוכות בהן נערך מצוד, נתפס אחד החשודים ונלקח לחקירה שבה נבדק האם הרקע לאירוע פלילי או לאומני.

החשוד, בן 22 מהכפר טמרה קשר עצמו לאירוע, אך לטענתו לא איים על הטייס אלא התכוון לשלם לו עבור "הסיבוב באוויר". הוא טען כי איבד את כספו, ולכן התכוון לחזור ולשלם על הטיסה. הוא יובא בהמשך לדיון בהארכת מעצרו. זמן קצר לאחר מכן נעצר גם החשוד הנוסף במעשה ונלקח לחקירה.

"מבחינתי אין ספק שמדובר באירוע על רקע לאומני מכיוון שהוא דרש ממני באיומי סכין על הצוואר לטוס לקריון", אמר הבוקר הטייס בשיחה עם חדשות 2. "המזל הגדול שפגשנו במקרה באוויר חבר שהבין את מה שסימנתי לו ולכן הצליח גם לתעד וגם להניס בהמשך את החוטף. זה אירוע מבהיל שהיה יכול להסתיים גם אחרת".