לראשונה: הורי הנערים ביקרו במקום החטיפה

שבועיים וחצי לאחר החטיפה שמטלטלת את המדינה, הגיעו הורי החטופים לראשונה לטרמפיאדה שבה עלו שלושת הבנים על הטרמפ הגורלי. ההורים קיבלו סקירה על מאמצי הצבא באזור והביעו תקווה שהנערים יוכלו להודות בעצמם לחיילים בשטח

ההורים במקום החטיפה, היום (חדשות 2)

17 ימים לאחר חטיפת שלושת הנערים, גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח - הגיעו הבוקר (א') הוריהם לראשונה לטרמפיאדה שממנה לא שבו. ההורים הנרגשים קיימו מפגש עם החיילים המנהלים חיפושים אחר בניהם, והביעו תקווה כי מאמציהם יישאו פרי בקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר הביקור בטרמפיאדה ביישוב כפר עציון, המשיכו ההורים לסיור עם מפקד האוגדה תמיר ידעי ומח"ט עציון עמית ימין באזור החיפושים. הם נפגשו עם החיילים בשטח שהסבירו להם על פעילות צה"ל."אנו מקווים שבקרוב מאוד הבנים בעצמם יוכלו להודות לכם על הפעולה למענם", אמרו ההורים לחיילים.

מפגש עם חיילים במקום, היום (חדשות 2)

הבוקר הדגיש אורי, אביו של אייל יפרח בן ה-19, כי המשפחות מסרבות לאבד תקווה ונאחזות באמונה שהילדים עוד יחזרו לביתם בשלום. "אנחנו מקווים שמבחינתו זה יסתיים לטובה, כרגע הילדים הם חיים וזה ברור לכולם", אמר בתכנית "העולם הבוקר".

"לא ישנתי הלילה הרבה שעות", סיפר יפרח על הכאב שמסרב לעזוב. "בסופו של דבר אנחנו ישנים, משום שבן אדם לא יכול בלי לישון, אבל לא ישנים הרבה. אני רק חושב מה יהיה כשאייל יחזור. אנחנו משתדלים לחשוב על השמחה שתהיה כשהבנים יחזרו".

הנערים החטופים, ארכיון (באדיבות המשפחות)

הערב תתקיים בכיכר רבין בתל אביב עצרת תמיכה במשפחות, ולדברי יפרח, החיבוק הציבורי עוזר למשפחות בשעתם הקשה. "אנחנו לא ספונים בתוך הבית", הדגיש האב. "באים אלינו הרבה מאוד אנשים - משפחה, חברים ופוליטיקאים. בכל השלב הזה השל החטיפה קרה משהו בעם ישראל. ככה גם אומרים לנו וככה זה מרגיש. העם התאחד".

יפרח הוסיף כי העצרת הערב נועדה להעביר מסר של אחדות למען הבנים: "יש אחדות בעם היום בכל הפלגים. גם חרדים וגם כל הציבור החילוני מתפלל למענם. אנחנו מרגישים את כל העטיפה הגדולה של עם ישראל שעוטף אותנו. המסר הגדול הוא בואו נתאחד ביחד למען הבנים".