נתניהו מזהיר אחרי מטח הרקטות: "ערוכים להרחיב את הפעולה"

בעקבות ירי הרקטות מעזה והפגיעה הישירה במפעל, התריע ראש הממשלה מפני אפשרות של הרחבת המבצע. בשדרות התעוררו העובדים אל הריסות המפעל שעלה בלהבות. מנהל המפעל: "5 שנים אחרי הכל נשרף שוב"

על רקע ההסלמה הנמשכת בדרום ומטח הרקטות שנורה אמש לעבר שדרות ויישובי האזור, מזהיר היום (א') ראש הממשלה נתניהו מפני התגובה הישראלית. ''צה''ל תקף בסוף השבוע מספר רב של מטרות בתגובה לירי לעבר ישראל מרצועת עזה, אנחנו ערוכים להרחיב את הפעולה בהתאם לצורך", הדגיש בפתח ישיבת הממשלה השבועית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ראש הממשלה הפנה אצבע מאשימה גם לרשות הפלסטינית, אחרי שחתמה עם החמאס על הסכם האחדות, דבר שלדבריו הופך אותה לשותפה לפשע. "אני מבקש להזכיר שמרגע שהוקמה ממשלת האחדות הפלסטינית עם ארגון הטרור חמאס, הרשות הפלסטינית קיבלה הלכה למעשה את האחריות למנוע ירי על שטחנו משטחי רצועת עזה", הוסיף נתניהו.

שדרות, אתמול (חדשות 2)

אתמול בשעות הערב הופר השקט בדרום, כשרקטה שנורתה מרצועת עזה פגעה במפעל באזור התעשייה בשדרות וגרמה לשריפה במקום. ארבעה בני אדם שהיו במפעל חילצו את עצמם, שלושה נפצעו קל מכוויות וחבלות ופונו לבית החולים ברזילי באשקלון. רק לאחר שעות ארוכות הצליחו הכבאים להשתלט על האש שהתפשטה במקום ובמפעל סמוך. "זאת הפעם השנייה שהמפעל עולה באש", סיפר היום מנהל המפעל בשיחה עם חדשות 2 Online.

"נפל קסאם במפעל הסמוך והכל עלה באש. ההרס היה טוטאלי, מזל גדול שאצלי הנזק הוא רק לרכוש. אני יודע שזה חוסר מזל או צירוף מקרים מוזר שהקסאם נפל אצל השכנים שלי, אבל אני רואה את זה כנס שזה קרה בשבת ולא ביום שיש עובדים. עדיין, המפעל הלך", סיפר ברוך קוגן, בעל המפעל.

את הבשורה קיבל קוגן אתמול בערב ומיהר להגיע למקום. "הכל התמוטט שוב. קיבלתי טלפונים על מה שקורה ולא האמנתי, באתי בעצמי כדי לראות", שחזר האיש, שרק לפני חמש שנים נאלץ לצפות במפעל שהיה ממוקם אז באופקים נחרב גם הוא. "אז זה היה מעשה קונדס והיום זה פיגוע טרור. אני חייב לשבח את אנשי הכיבוי, מעולם לא ראיתי אנשים אמיצים כאלה".

האש במפעל, אתמול (דניאל שניאור)

צה"ל תקף יעדים ברצועה: "נפעל ביד קשה"

בעקבות הירי, תקף צה"ל מספר מטרות ברצועת עזה. התושבים המודאגים, המכירים היטב את השגרה המתוחה, הביעו חשש שההסלמה תפר את שגרת חייהם. "זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי, אם זה היה נופל קרוב לאנשים", סיפר אחד התושבים זמן קצר לאחר האירוע. "אנחנו חיים את המציאות הזאת כבר שנים, לפעמים זה נראה שאנחנו לא מכירים שום דבר אחר", הוסיף תושב אחר.

זמן קצר לאחר הירי לדרום, שוחח שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם ראש עיריית שדרות אלון דוידי והבהיר לו כי צה"ל פועל להשבת השקט. "לא נסבול את הניסיונות של ארגוני הטרור ברצועת עזה לשבש את שגרת חיי תושבי הדרום, וכפי שפעלנו בימים האחרונים, נוסיף ונפעל ביד קשה ותקיפה כנגד גורמי הטרור שיורים לעבר ישראל, ונכה בהם מכה כואבת".

יעלון הדגיש כי צה"ל ומערכת הביטחון פועלים על מנת לרדוף אחר גורמי הטרור האחראים לידי. "אתם, ראשי הערים והמועצות, מגלים מנהיגות ואחריות במצבים שכאלו, וביחד עם התושבים, שלצערנו הם למודי ניסיון באירועים מסוג זה ומגלים אף הם אחריות ועמידה איתנה - אתם מאפשרים לנו לפעול באופן מיטבי כדי להשיב את השקט לאזור", הדגיש השר.

הסלמה בדרום - סיקור נרחב:

צפו: כך בוצע חיסול המחבלים בעזה

פגיעה ישירה בשדרות; 2 מפעלים עלו באש

אחרי הירי: צה"ל תקף ברצועת עזה

חומר דליק דלף מהמפעל שנפגע מרקטה

מתח בדרום אחרי הירי: "מול הטרור נביא חיים"

אחרי 5 שנים - המפעל נשרף שוב