מנהל המפעל שעלה באש בגלל קסאם: "אחרי 5 שנים הכל הלך שוב"

לפני חמש שנים המפעל של ברוך קוגן הוצת ונשרף כליל. הוא לא ויתר שיקם את העסק, אך אמש בעקבות נפילת הקסאם המפעל שלו שוב עלה בלהבות. "הכל התמוטט שוב", סיפר בצער, "למרות הכל זה נס" . גם המפעל הסמוך נשרף כליל, ו-3 מעובדיו נפצעו באורח קל

צחוק הגורל: כשהדרום מתעורר לעוד בוקר של מתיחות, מסתבר כי אחד המפעלים שנשרפו אמש באזור התעשייה של שדרות הוא מפעל שכבר נשרף כליל בעבר, ובעליו הקים אותו מחדש - באזור התעשייה של שדרות. אמש הוא עלה באש בפעם השנייה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מטח רקטות שוגר אמש (שבת) מרצועת עזה לעבר שדרות ויישובי עוטף עזה, אחת מהן פגעה במפעל באזור התעשייה בשדרות, שהחל לעלות באש. ארבעה בני אדם שהיו במקום חולצו. שלושה נפצעו באורח קל מכוויות וחבלות ופונו לבית החולים ברזילי שבאשקלון. זמן קצר לאחר מכן התפשטה האש למפעל סמוך. רק כעבור שעתיים הצליחו הכבאים להשיג שליטה על האש.

הפיצוץ העז במפעל (חדשות 2)
בעליו של המפעל הסמוך, ברוך קוגן, סיפר אמש כי לא מדובר בפעם הראשונה שהמפעל שלו נשרף: לפני חמש שנים המפעל שלו, שאז היה ממוקם באופקים, עלה באש לאחר שנערים משועממים בחופש הגדול הציתו בו אש - והוא נשרף כליל. "חמש שנים עבדנו כדי להקים אותו מחדש, והכל התמוטט שוב", הוא אומר.

"הנזק טוטאלי, אבל רק לרכוש"

"נפל קסאם במפעל הסמוך והכל עלה באש. ההרס היה טוטאלי, מזל גדול שאצלי הנזק הוא רק לרכוש. אני יודע שזה חוסר מזל או צירוף מקרים מוזר שהקסאם נפל אצל השכנים שלי, אבל אני רואה את זה כנס שזה קרה בשבת ולא ביום שיש עובדים. עדיין, המפעל הלך", אומר קוגן.

עשן מיתמר מעל שדרות (מיכה שמילוביץ', חדשות 2)
את הבשורה על המפעל שלו שוב עולה בלהבות קיבל אתמול בערב. "הכל התמוטט שוב. קיבלתי טלפונים על מה שקורה ולא האמנתי, באתי בעצמי כדי לראות", שחזר. "אז זה היה מעשה קונדס והיום זה פיגוע טרור. אני חייב לשבח את אנשי הכיבוי, מעולם לא ראיתי אנשים אמיצים כאלה".

תושב העיר: "כדור אש עבר לנו מעל הראש"

ירון שדדי, תושב שדרות, מספר על מה שעבר אמש על התושבים: "יצאתי לקראת ערב לטיול עם הכלב לכיוון אזור התעשייה. פתאום נשמעה אזעקת צבע אדום, ניסינו לחפש מסתור עד כמה שאפשר וכשנשמע הפיצוץ התרחקנו מאזור. זמן קצר לאחר מכן החלו פיצוצים חזקים מהמפעל, הרגשתי גל חום וכדור אש מהמפעל עד לשדרות ממש עבר לי מעל הראש".

"הרגשתי גל חום שהשכיב אותי לרצפה, ואחריו הבנתי שנכוויתי בראש ובמקומות נוספים. זה היה יכול להיגמר אחרת לגמרי, אם זה היה נופל קרוב לאנשים, היה אסון. חשבתי שאני הולך להישרף, הקרקפת שלי להטה, הכאב הלך והתחזק, הגעתי למד"א ומשם למיון, עכשיו הכל בסדר", הוא מוסיף.

אלון דוידי, ראש עיריית שדרות הגיע הלילה לזירה לאחר הפגיעה הישירה במפעל, שגרמה לדליפתו של חומר דליק. דוידי חיזק את ידי כוחות ביטחון, ולאחר מכן פנה בדבריו לחמאס: "יש לי מסר אחד עבורכם - אתם מנסים להבריח תושבים, אנחנו נחזק את התושבים - מול טרור נביא חיים". כמו כן החליט דוידי כי הלימודים בעיר יתקיימו הבוקר כסדרם, וזאת לאחר ההתייעצויות הביטחוניות שקיים.

המפעל בשדרות עולה באש (דניאל שניאור)

"נבנה עוד מפעלים"

בשדרות ממשיכים להיאבק מול הירי הנמשך. ראש עיריית שדרות הבהיר הלילה כי הטרור לא יבריח את התושבים ולא יפגע בשגרת החיים. "חמאס מנסים לפגוע במפעלים, אנחנו נבנה עוד מפעלים", הדגיש.

בתגובה לירי הרקטות, בשעות הלילה תקף צה"ל 9 יעדים ברצועת עזה. דובר צה"ל מסר כי זוהתה פגיעה מדויקת בכל המטרות.

"צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וכלל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל, וארגון הטרור חמאס על שלוחותיו הוא הכתובות ועליו האחריות", נמסר מדובר צה"ל. בעקבות האירועים העלה מגן דוד את הכוננות בכל רחבי עוטף עזה.

שוב אש בדרום - סיקור נרחב:

צפו: כך בוצע חיסול המחבלים בעזה

פגיעה ישירה בשדרות; 2 מפעלים עלו באש

אחרי הירי: צה"ל תקף ברצועת עזה

חומר דליק דלף מהמפעל שנפגע מרקטה

מתח בדרום אחרי הירי: "מול הטרור נביא חיים"

אחרי 5 שנים - המפעל נשרף שוב