תיעוד: כדור אש ממכל דליק שהתפוצץ במפעל בשדרות

המפעל שעלה באש בעקבות הירי לדרום הוא מפעל שהכיל חומרים דליקים - שהוצתו וחלקם עפו ככדור אש לכביש הסמוך. לא היו נפגעים מדליפת החומר. 10 צוותי כיבוי השיגו שליטה על הלהבות באזור התעשייה בשדרות

הפגיעה הישירה במפעל באזור התעשייה בשדרות אמש (ש') הובילה לפיצוץ במכל בו אוחסן חומר דליק. השריפה גרמה לנזקים אדירים למפעל צבע ופלסטיק. כתוצאה מהשריפה חומרים דליקים עלו באש וסיכנו את הכביש הסמוך. על אף שמכוניות רבות היו על הכביש בעת דליפת החומר שעף ככדור אש, לא היו נפגעים למרבה המזל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הדליקה פרצה לאחר ששתי רקטות שוגרו מרצועת עזה לעבר שדרות ויישובי המועצה האזורית שער הנגב, כאשר אחת מהן פגעה במפעל באזור התעשייה בשדרות. שלוש רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים.

הפיצוץ העז במפעל (דניאל שניאור)

לזירה הגיעו 10 צוותי כיבוי שפעלו לכיבוי הדליקה במפעל. 3 בני אדם שהיו במקום חולצו, ואילו עובד נוסף שהה במתחם הצליח להימלט בכוחות עצמו. 3 מתוך העובדים שהיו במפעל באותה העת נפצעו באורח קל ופונו לבית החולים ברזילי באשקלון כשהם סובלים מכוויות וחבלות. בעקבות האירוע הועלתה כוננות מגן דוד באזור עוטף עזה.

עשן סמיך היתמר אמש (ש') מעל שדרות עקב השריפה והפיצוצים שנגרמו כתוצאה מהתלקחות חומרים מסוכנים. האש התפשטה גם למפעל צבע סמוך הנמצא בצמוד למפעל שנפגע עלה באש. רק כעבור שעתיים הצליחו הכבאים להשיג שליטה על האש.

המפעל בשדרות עולה באש (דניאל שניאור)

ראש העיר שדרות: "לא נרתעים ממעשיהם הנפשעים של הטרוריסטים"

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שוחח אמש (ש') עם ראש העיר שדרות והדגיש כי כוחות הביטחון "פועלים להשבת השקט לדרום הארץ. לא נסבול את ניסיונות ארגוני הטרור ברצועת עזה לשבש את שגרת חיי תושבי הדרום, וכפי שפעלנו בימים האחרונים - נוסיף ונפעל ביד קשה ותקיפה כלפי גורמי הטרור שיורים לעבר ישראל ונכה בהם מכה כואבת".

ראש העיר שדרות אלון דוידי פרסם הודעה ובה פנה לתושבי העיר, ואמר: "בשמי ובשמכם לחזק את ידם של ראש הממשלה, שר הביטחון וצה"ל ולתת להם את מרחב הפעולה הדרוש על מנת לפעול בתקיפות נגד הטרור. איננו נרתעים ממעשיהם הנפשעים והנפחדים של טרוריסטים היורים עלינו טילים מעזה. אנו עומדים איתנים, עד אשר צה"ל יחזיר את הבנים הביתה ואת הסדר על כנו.