רקטה פגעה במפעל בשדרות שנשרף כליל

10 צוותי כיבוי השיגו שליטה על הלהבות באזור התעשייה בשדרות, עקב פגיעה ישירה של רקטה. 4 עובדים חולצו מהמקום; 3 בני אדם נפצעו באורח קל. שעתיים אחרי האירוע: שתי רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים

הירי מעזה נמשך וגורם לנזקים כבדים: שתי רקטות שוגרו הערב (שבת) מרצועת עזה לעבר שדרות ויישובי המועצה האזורית שער הנגב. אחת מהן פגעה במפעל באזור התעשייה בשדרות, שהחל לעלות באש. ארבעה בני אדם שהיו במקום חולצו. שלושה נפצעו באורח קל מכוויות וחבלות ופונו לבית החולים ברזילי שבאשקלון. זמן קצר לאחר מכן התפשטה האש למפעל סמוך. רק כעבור שעתיים הצליחו הכבאים להשיג שליטה על האש. שלוש רקטות נוספות התפוצצו בשטחים פתוחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

10 צוותי כיבוי הגיעו לזירת השריפה ופועלים לכיבוי הדליקה הגדולה. רבש"ץ העיר שדרות קובי הרוש והכוחות הראשונים שהגיעו לזירה הצליחו לחלץ שלושה מתוך העובדים ששהו במתחם. עובד נוסף הצליח לחלץ עצמו בשלום. צוותי מד"א שהוזעקו לאזור הנפילה בעיר נערכים לאפשרות של טיפול בנפגעים נוספים באירוע. בנוסף, העלה מגן דוד את הכוננות בכל רחבי עוטף עזה.

הפיצוץ העז במפעל

(skooper)

בעקבות הדליקה אירע פיצוץ עז במקום בשל מכל גז שהתלקח. מפעל צבע הצמוד אל המפעל שנפגע עלה באש אף הוא. עקב הפיצוץ והלהבות העזות שמשתוללות בשני המפעלים, עשן סמיך מיתמר מעל העיר הדרומית. בתום הערכת מצב בראשות מפקד מרחב לכיש ניצב-משנה אלי כזרי, ראש העיר שדרות אלי דוידי ונציגי החירום והביטחון, הורה הראשון על תשאול הפצועים שפונו באשר לנסיבות פציעתם. אזור התעשייה בשדרות ישיאר סגור עד תום פעולות הכיבוי.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון שוחח הערב עם ראש העיר שדרות והדגיש כי כוחות הביטחון "פועלים להשבת השקט לדרום הארץ. לא נסבול את ניסיונות ארגוני הטרור ברצועת עזה לשבש את שגרת חיי תושבי הדרום, וכפי שפעלנו בימים האחרונים - נוסיף ונפעל ביד קשה ותקיפה כלפי גורמי הטרור שיורים לעבר ישראל ונכה בהם מכה כואבת".

עשן מיתמר מעל שדרות (מיכה שמילוביץ', חדשות 2)

ראש העיר שדרות: "לא נרתעים ממעשיהם הנפשעים של הטרוריסטים"

ראש העיר שדרות אלון דוידי פרסם הערב הודעה ובה פנה לתושבי העיר, ואמר: "בשמי ובשמכם לחזק את ידם של ראש הממשלה, שר הביטחון וצה"ל ולתת להם את מרחב הפעולה הדרוש על מנת לפעול בתקיפות נגד הטרור. איננו נרתעים ממעשיהם הנפשעים והנפחדים של טרוריסטיים, היורים עלינו טילים מעזה. אנו עומדים איתנים, עד אשר צה"ל יחזיר את הבנים הביתה ואת הסדר על כנו.

"אני נמצא בשטח עם כוחות הביטחון שהגיעו מהר, פעלו בנחישות והצילו ארבע נפשות מתוך המפעל הבוער. כמו כן, ערכנו היוועצות משותפת בה הוחלט כי מחר הלימודים יתקיימו כסדרם. אני קורא לכל תושבי העיר והסביבה לא להיות שאננים. חשוב להימצא ליד מרחב מוגן ולהישמע לכללי הבטיחות של הגורמים המוסמכים".

המפעל בשדרות עולה באש (דניאל שניאור)

שדרות אפופה עשן

אתמול שיגרו הפלסטינים שמונה רקטות לעבר יישובי חוף אשקלון ואשכול, שכאמור שתיים מהן יורטו על ידי כיפת ברזל. במהלך השבועיים האחרונים נורו אל עבר שטח ישראל כ-40 רקטות.

בעקבות הירי אתמול, תקף חיל האוויר ארבע מטרות בעזה במהלך הלילה. את התקיפה ביצע חיל האוויר בשלושה יעדים ברצועה. הכוחות הישראלים תקפו שני מוקדי פעילות טרור ואתר לייצור אמצעי לחימה במרכז הרצועה ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרומה. את האחריות הטיל צה"ל על החמאס ושלוחותיו.

"צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה"ל שפורסמה לאחר התקיפה. "ארגון הטרור חמאס, על שלוחותיו, הוא הכתובת ועליו האחריות".