בתגובה לירי מהרצועה: צה"ל תקף בעזה

לאחר מטח הרקטות שבוצע לעבר אשקלון והמועצה האזורית אשכול, צה"ל תקף ארבעה יעדים שונים ברצועת עזה. "צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה"ל שפורסמה לאחר התקיפה. "ארגון הטרור חמאס, על שלוחותיו, הוא הכתובת ועליו האחריות"

תקיפה צה"לית נוספת. ארכיון (רויטרס)

צה"ל השיב באש: שעות ספורות לאחר מטח הרקטות שנורה מרצועת עזה לעבר אשקלון ויישובי המועצה האזורית אשכול, תקף הלילה (ש') חיל האוויר ארבע מטרות בעזה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

את התקיפה ביצע חיל האוויר בשלושה יעדים ברצועה. הכוחות הישראלים תקפו שני מוקדי פעילות טרור ואתר לייצור אמצעי לחימה במרכז הרצועה ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרומה. את האחריות הטיל צה"ל על החמאס ושלוחותיו.

צה"ל ימשיך לפעול בנחישות וככל שיידרש כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל", נכתב בהודעת דובר צה"ל שפורסמה לאחר התקיפה. "ארגון הטרור חמאס, על שלוחותיו, הוא הכתובת ועליו האחריות".

התקיפה הצה"לית מגיעה לאחר שאמש שיגרו הפלסטינים לעבר יישובי האזור לפחות שמונה רקטות. שתיים מהן ששוגרו אל עבר חוף אשקלון יורטו בהצלחה על ידי סוללת כיפת ברזל. שלוש מהרקטות שלא יורטו נחתו בשטחים פתוחים בשטחי המועצה האזורית אשכול.

כיפת ברזל. מנעה פגיעה באזרחים (רויטרס)

מוקדם יותר, נשמעה אזעקת "צבע אדום" ביישובי המועצה האזורית אשכול. על פי הדיווחים לפחות שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים ברחבי המועצה. לא דווח על נפגעים או על נזק באירועים.

ההסלמה הגיעה לאחר חיסול כפול של צה"ל

אתמול בשעות הצהריים כלי טיס של חיל האוויר חיסל שני פעיל טרור שהיו אחראים לשיגור רקטות לעבר ישראל ותכננו בימים האחרונים להוציא אל הפועל פיגועי טרור. המחבלים שחוסלו הם: אסאמה חסומי ומוחמד פצי, פעילים בוועדות ההתנגדות העממית. כלי תקשורת פלסטינים דווחו כי גופותיהם פונו מהזירה לבית החולים שיפא בעזה.

ביום שלישי האחרון נורה אל עבר אשקלון ויישובי המועצה האזורית חוף אשקלון ושדות נגב מטח של חמש רקטות. מערכת כיפת ברזל יירטה בהצלחה שתי רקטות שנורו מרצועת עזה ולא היו נפגעים באירוע.