תמונות החייל שנהרג במבצע "צוק איתן" הוחזרו להוריו

המכשיר הנייד של אביו של שחר תעשה ז"ל, שנפל באסון הנגמ"ש בסג'עייה, נגנב - והוחזר לאחר חקירה משטרתית וחיפוש בבית החשוד. האם השכולה הייתה אסירת תודה: "לא רציתי שיסתובבו התמונות ובטח לא שיימחקו, זה היה עצוב לחשוב שההתכתבויות האחרונות בין בעלי לבין שחר כמעט נעלמו"

(פייסבוק)

סמ"ר שחר תעשה ז"ל, לוחם גולני בן 19 מפרדסיה, נהרג באסון הנגמ"ש בסג'עייה במהלך מבצע "צוק איתן". משפחתו חוותה מאז אתמול כמה שעות של חרדה, לאחר שהטלפון של אביו נגנב ובו תמונות, סרטונים והודעות ששלח שחר לפני נפילתו. המשטרה הצליחה לאתר הלילה (שני) את המכשיר וכעת נבדק האם החומרים מהבן שנפל לא נמחקו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בתחנת משטרת שדות התקבלה תלונה על גניבת מכשיר סלולארי של עופר תעשה, אביו של שחר ז"ל, ובו תמונות והודעות בעלות ערך רגשי רב. "בעלי בא לצאת מהעבודה והניח את הטלפון על מלגזה, אחרי כמה דקות הוא הבין שהמכשיר נעלם", סיפרה האם היידי לחדשות 2 Online. 

החקירה הצביעה על חשוד בגניבה והשוטרים, בפיקודו של פקד איתן פרחי, הגיעו לביתו ואיתרו את המכשיר. החשוד, תושב נתניה בן 45, נעצר ובסיום חקירתו שוחרר בתנאים מגבילים. "למזלנו המשטרה הצליחה לאתר את הטלפון, אני מקווה שלא מחקו בו שום דבר והכל עדיין שם", הוסיפה היידי תעשה.

"הייתי בהיסטריה, לא רציתי שיסתובבו התמונות"

"זה היה איום ונורא, חשבתי שאני מתה - יש שם סרטונים, תמונות והתכתבויות אחרונות של שחר. הייתי בהיסטריה, לא מעניין אותי בכלל הטלפון עצמו אלא כל החומרים שעליו", אמרה היידי. "חלק מהדברים לא גיבינו, גם כי זה לא כל כך פשוט להעביר את זה למחשב וגם יש שם דברים ששלחו לנו לאחרונה, בכל פעם שמוצאים תמונה או התכתבות".

"אני שמחה שתפסו אותו, לא רציתי שיסתובבו התמונות ובטח לא שיימחקו" היא הוסיפה. "זה היה עצוב לחשוב שההתכתבויות האחרונות בין בעלי לבין שחר כמעט ונעלמו - יש שם הרבה דברים מהימים האחרונים לחייו, כל פיסה כזו היא חשובה".

סמ"ר שחר תעשה הותיר אחריו את הוריו ושני אחים, חן בן ה-26 ועומר בן ה-16. אורלי זוהר, דודתו של שחר, ספדה לו לאחר קבלת ההודעה על מותו על האבידה: "הוא היה הילד הכי מקסים שיכול להיות, הלך נסיך. ילד שכל הזמן מחייך וצוחק וטוב וכיף לו, ילד מושלם, פשוט קשה לתאר את זה".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv