שר הביטחון למשפחות: "לא נרפה עד שנניח ידינו על החוטפים"

יום לאחר חשיפת זהותם של החוטפים, נפגש שר הביטחון עם הורי הנערים החטופים והבטיח להם כי ייעשה הכל כדי ללכוד את האחראים ולהשיב את הבנים הביתה. "הנחת העבודה היא שהם בחיים", שב והדגיש יעלון, "יש התקדמות בחקירה אך עלינו להתאזר בסבלנות"

יעלון נפגש עם המשפחות. ארכיון (דוברות משרד הביטחון)

אחרי פרסום זהותם של חוטפי הנערים, נפגש היום (ו') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם הוריהם של גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ועדכן אותם אודות התקדמות החקירה והחיפושים אחר הבנים. "הנחת העבודה היא שהבנים בחיים", שב ואמר יעלון, "לא נרפה במאמץ עד שנניח ידינו על החוטפים ונמצא את הבנים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפגישה השתתפו גם הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ וראש השב"כ יורם כהן. "איננו חוסכים בדבר, והמאמץ נמשך במלוא העוצמה והנחישות", הדגיש שר הביטחון בפני ההורים. "המאמץ הוא מודיעיני ומבצעי, וכוחות רבים של צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל עוסקים בזה".

הוא ציין כי מאז פגישתם הקודמת חלה התקדמות בחקירה אך הדגיש: "זו משימה מורכבת ויש להתאזר בסבלנות".

החוטפים

אביו של גיל-עד שער: "סומכים על כוחות הביטחון"

אתמול לאחר פרסום שמותיהם של החוטפים, אנשי חמאס, התייחס אופיר שער, אביו של גיל-עד למידע בשיחה עם חדשות 2 וביקש להביע אמון במערכת הביטחון שממשיכה במצוד אחר החוטפים. "אנחנו סומכים על כוחות הביטחון ועל מה שהם עושים", אמר האב, "אני מניח שהמידע שפורסם הוא בהתאם לשיקול דעתם".

"המאמץ נמשך במלוא העוצמה" (דובר צה"ל)

גם ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס למידע ושב ודרש מאבו מאזן לפרק את ממשלת האחדות שהקים עם חמאס. "לפני כשבועיים אמרתי שמי שביצע את הפשע היו מחבלי חמאס", אמר נתניהו. "היום שב"כ פרסם את שמותיהם של שניים מהחוליה. אני מצפה מאבו מאזן שיעמוד מאחורי מילותיו החשובות מסעודיה, ויפרק את ההסכם שלו עם חמאס

מחבלים שעומדים מאחורי חטיפת הנערים הם שני פעילי חמאס מרכזיים מחברון: עמר אבו אל עיישה, בן 33, ומרוואן קוואסמה, בן 29. קוואסמה ואל עיישה הם אלו שישבו ככל הנראה במכונית שבה נחטפו שלושת הנערים ומיד לאחר מכן נעלמו.