ועדת השחרורים החליטה: מחבל ישוחרר 10 שנים לפני תום העונש

נאאל רפיק סלהב, תושב מזרח ירושלים, הורשע בעבירות ביטחון חמורות. בין היתר הוא תכנן ונטל חלק פעיל ומרכזי בהוצאתם לפועל של פיגועי תופת בלב ירושלים, אך ועדת השחרורים החליטה לשחררו בניגוד לדעת הפרקליטות: "חל בו שינוי אידיאולוגי משמעותי"

"שינוי אידיאולוגי משמעותי"

נאאל רפיק סלהב, תושב מזרח ירושלים, משמש כפעיל חמאס מאז שהיה בן 17. בגיל 19 הוא נתפס ונשפט ל-30 שנות מאסר בגין עבירות ביטחון חמורות. כעת הוא צפוי להשתחרר לאחר ניכוי שליש מתקופת מאסרו. כלומר, אחרי 20 שנים בלבד. ועדת השחרורים החליטה על שחרורו המוקדם וציינה כי "השינוי האידיאולוגי המשמעותי שחל באסיר, הערכת המסוכנות שהוגשה בעניינו ותוכנית השיקום - יש בהם כדי לאיין את מסוכנתו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במסגרת חברותו בחמאס, סלהב תכנן ונטל חלק פעיל ומרכזי בהוצאתם לפועל של פיגועי תופת בלב ירושלים. בין היתר הסיע אל שוק מחנה יהודה מחבל שנשא על גבו מטען מוכן להפעלה, שלמרבה המזל לא התפוצץ.

בהזדמנות אחרת, כחלק מחוליית מפגעים, שדד באיומי סכין רכב מבני זוג מירושלים וסייע בהטמנת מטען חבלה ברכב בחניון בעיר, אחר כך שימש נהג המילוט. לאחר שנשלח לשנות המאסר הממושכות אף היה מעורב בצעדי מחאה שנקטו אסירים ביטחוניים בין כותלי הכלא.

ועדת שחרורים שהתכנסה היום שוכנעה מטיעוניה של פרקליטתו של סלהב, עורכת הדין סמדר בן נתן, כי האסיר שינה עמדותיו ואינו משתייך עוד לחמאס או לפתח.

פרקליטות מחוז צפון, המתנגדת לשחרורו המוקדם של סלהב, הגישה חוות דעת מטעם שירות הביטחון הכללי שבה הובע חשש שהאסיר ישוב אל מעגל הטרור. לפי שעה ניתן עיכוב ביצוע של שבוע ימים וכעת שוקלים בפרקליטות אם להגיש עתירה מנהלית אשר עשויה להפוך את החלטת ועדת השחרורים.