אלפי כדורים נשלחים לנכה צה"ל ללא סיבה: "זורק הכל לפח"

למרות שלטענתו התלונן עשרות פעמים, משרד הביטחון ממשיך לשלוח לנדב (שם בדוי) כבר שנים אלפי כדורים שהוא לא צריך ולא נוטל. "מתוך 480 כדורים שהם שולחים בחודש אני צורך רק 60", הוא מספר. "זה בזבוז כספי ציבור". משרד הביטחון: תיערך בדיקה

"את הרוב אני זורק" (חדשות 2)

המרשמים כבר לא רלוונטיים לגביו, אבל משרד הביטחון ממשיך לשלוח לנדב (שם בדוי) בכל שנה אלפי כדורים שאין לו כל צורך בהם. לדבריו,  הוא התלונן על כך עשרות פעמים , אך ללא הועיל. למרות שהמרשמים שניתנו לו עודכנו - התרופות עדיין ממשיכות לזרום היישר אל פח האשפה שבביתו. כל שנה, כדורים שהוא לא צריך וזורק אותם לפח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נדב הוכר כנכה צה"ל בשנת 2004 ונקבעו לו 27% נכות בשל פגיעות ראש ורגל מנפילה בזמן שירותו הצבאי. מאז, לדבריו, החל לקבל תרופות לביתו במרשמים שהוא מקבל מרופא שמוכר על ידי משרד הביטחון. בכל פעם הוא שולח בפקס את המרשם שניתן לו לרוקחאת האחראית מטעם אגף השיקום, ובאמצעות חברה חיצונית נשלחות התרופות למקום מגוריו.

למרות שהוא נוטל רק 200 מ"ג למוג'ין (תרופה אנטי-אפילפטית הניתנת גם לטיפול בהפרעה דו-קוטבית) ובציפרלקס (תרופה אנטי-דיכאונית), הוא מקבל גם כדורים שאותם נטל בעבר, אך במינונים אחרים, דוגמת למוג'ין במינונים של 25 ו-100 מ"ג, קפרה (אנטי-אפילפטית), אפנוטין (נוגד פרכוסים), אופטלגין (משכך כאבים) ועוד.

רק בזה הוא משתמש (חדשות 2)

מאות כדורים לפח בכל חודש

על פי חישוב, הוא מקבל לביתו 480 כדורים בחודש - למרות שהוא צורך רק 60 מתוכם. המשמעות: בכל חודש לא נעשה שימוש בכ-520 כדורים ששווים הרבה מאוד כסף.

"בכל פעם אני מתקשר ואומר להם (למשרד הביטחון - מ.ח) להפסיק לשלוח לי את כל הכדורים כי אני זורק אותם - והם אומרים שיפסיקו לשלוח", סיפר נדב בשיחה עם חדשות 2 Online. "זה לא עוזר וכל חודש אני זורק מאות כדורים לפח, זה פשוט בזבוז כספי ציבור ואין אף אחד שמפקח על כך". גם ניסיונותיו להחזיר את הכדורים לשליח עלו בתוהו.

ממשרד הביטחון נמסר בתגובה כי "אגף השיקום פעל על פי הנחיות הרופא המומחה המטפל בנכותו של המטופל, ובהתאם למרשמים שניפק לנכה. בעקבות פנייתכם יזומן הנכה לפגישה עם הרופא המחוזי של אגף השיקום, לצורך בדיקת מינון התרופה, ובמקביל תיערך בדיקה מול הרופא המומחה המטפל בנושא".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv