בעין ישראלית: מל"ט מככב במונדיאל בברזיל

לישראל אין אמנם ייצוג בין הכדורגלנים שמככבים במשחקי המונדיאל בברזיל, אך המשטרה המקומית דווקא משתמשת בשמחה בשחקן חיזוק מהמזרח התיכון. מל"ט ההרון של התעשייה האווירית מפקח על העיר ריו, ועוקב מקרוב אחר ההתפתחויות בשטח - מחופי הים, פסל ישו על הקורקובדו ועד אצטדיון המרקנה

הפסל המפורסם בעין ישראלית (התעשייה האווירית)

מיליארדים ברחבי העולם ועשרות מיליונים בברזיל עוקבים מקרוב אחרי משחקי הגביע העולמי - המונדיאל, שצובר תאוצה ומתקדם לעבר שלבי ההכרעה. אך מעל כולם, מפקחת עין ישראלית, מטוס ללא טייס של התעשייה האווירית הנוטל חלק פעיל באבטחת העיר ריו דה ז'נירו, אחד ממוקדי המתח במדינה, שבה התרחשו לאחרונה הפגנות אלימות נגד המשחקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מל"ט ההרון נפרש בעיר ומופעל על ידי המשטרה הפדראלית בברזיל כחלק ממערך האבטחה הכולל בתקופת המונדיאל. ההרון מבצע משימות תצפית שונות ועוקב אחרי פעילות חשודה באזורי הפריפריה של העיר ובחופיה. הוא נמצא בשימוש מבצעי פעיל בברזיל החל משנת 2010, וכעת הופך לגורם משמעותי עוד יותר באכיפה במדינה.

אצטדיון המארקאנה, השבוע (התעשייה האווירית)

בתמונות שמתפרסמות היום מתוך פעילותו של כלי הטיס המתקדם, ניתן לראות את הקורקובדו, ההר שעליו מוצב פסל "ישו הגואל" - כפי שהוא נתפס במצלמת הלילה של המל"ט. אצטדיון המרקנה, אחד מפורסמים בעולם המארח כמה ממשחקי הטורניר, נראה גם הוא שעה שההרון עוקב אחרי ההתרחשויות סביבו בשבוע שעבר.

המל"ט המתקדם, שנרכש על ידי הרשויות בברזיל, משמש בדרך קבע לסיוע למשטרה בביטחון הגבולות, מניעת הברחות וסחר בסמים. הוא נושא עליו מטענים ייעודיים שונים, חיישנים אלקטרו-אופטיים לראיית יום ולילה ומסוגל לטוס ברציפות במשך יותר מ-40 שעות.

מל"ט ההרון, ארכיון (התעשייה האווירית)

"אנו גאים בפעילותו של ההרון עם המשטרה הפדראלית של ברזיל, ועל כך שהמלט המתקדם שלנו נוטל חלק פעיל באבטחתה של ריו בזמן משחקי גביע העולם", אמר מנכ"ל התעשייה האווירית יוסי וייס. "בשעה שעיניהם של מאות מיליוני אנשים בעולם כולו נשואות אל עבר המשחקים, טוב לדעת שעינו הפקוחה של המל"ט משגיחה על העיר ריו וסביבותיה".

לא מדובר בייצוג הישראלי היחיד בשמי ברזיל בימים אלו - רק לפני שלושה חודשים זכתה חברת אלביט מערכות בחוזה לאספקת מל"טים נוספים מסוג "הרמס 900" לברזיל לקראת המשחקים. כמו ההרון, גם את המל"ט של אלביט מפעיל חיל האוויר הברזילאי למשימות שותפות ולמניעת אלימות בזמן משחקי הגביע העולמי.