מזל"ט "רוכב שמיים" תיעד מעצר מבוקש

העיניים של הלוחמים בשמיים: צה"ל מפרסם תיעוד מהאוויר של מעצר מבוקש באזור חברון, שבו ניתן לראות איך גם בלילה המזל"טים מכווינים את החיילים לבית הנכון ומספקים מידע מודיעיני קריטי בזמן אמת. בסוף הפעילות, נעצרו שני חשודים בפעילות טרור ללא נפגעים מקרב צה"ל

צה"ל מפרסם הצצה לפעילות המזל"טים הלילית, שמסייעת לכוחות הביטחון בהמשך המבצע לאיתור שלושת הנערים החטופים. בסרטון שהופץ ניתן לראות כיצד מזל"ט מסוג "רוכב שמיים" מסייע ללוחמי חטיבת הצנחנים במהלך מעצר מבוקשים בשטחים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון רואים בית של מבוקש באזור הר חברון. כשהפלסטיני החשוד מבחין בכוח הצבאי הוא נמלט רגלית מהבית. בכל אותו זמן מתעד אותו המזל"ט והמידע מועבר לכוחות בשטח.

כלי הטיס מבחין במבוקש נכנס לבית סמוך, ומפעיליו מעדכנים את הלוחמים ומכווינים אותם אל הבית הנכון. הם מקיפים את הבית, פורצים אליו ועוצרים את המבוקש.

באותו זמן, בביתו של המבוקש הראשון מתחבא אדם נוסף שהחיילים מקבלים הוראה לעצור. הם שוב צרים על הבית, לוכדים אותו ועוזבים את המקום עם שני העצורים בידיהם.

מצלמה שמספקת מידע מיידי על המתרחש בשטח

בתחילת השבוע התרסק מזל"ט "רוכב שמיים" באזור חברון, במהלך מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים. על פי דיווחים של כלי התקשורת הפלסטיניים, המזל"ט, שרבים מסוגו פועלים ביממות האחרונות במסגרת מאמצי איתור הנערים החטופים, התרסק ונלקח על ידי המשטרה הפלסטינית. בהמשך הושב כלי הטיס לידי כוחות הביטחון הישראלים.

לוחמי יחידת "רוכב שמיים" של חיל התותחנים מוגדרים כ"עיניים של צה"ל" במבצע שובו אחים. הצוותים הרבים של היחידה פרושים בימים האחרונים בשטחי יהודה ושומרון - ובמיוחד בחברון, העיר שהפכה למוקד החיפושים אחר שלושת הנערים.

אנשי היחידה, פרושים בשטח עם המטוס הזעיר, שפותח על ידי חברת "אלביט מערכות" ומשקלו 7 קילוגרמים בלבד. לכלי הטיס מצלמה מיוחדת אשר נועדה לספק מידע מהיר בזמן אמת על המתרחש, ומסייעת להעביר מידע לגדודי החי"ר והיחידות המיוחדות הפועלים באזור.