גנב טלפון מחייל ששירת תחת פיקודו – ויישאר קצין

בית הדין גזר עונש מקל מאוד על קצין צה"ל שגנב סמארטפון מחייל שלו בבסיס. למרות המעשה החמור, הוא יישאר עם דרגות קצונה ולא נשלח למאסר - אלא לעבודות צבאיות. סנגורו: "הוא תרם רבות במסגרת שירותו"

ארכיון (AP)

למרות שקצין צה"ל גנב טלפון מחייל עליו פיקד לפנות בוקר, בית הדין הצבאי הותיר אותו עם דרגות קצונה - ולא הטיל עליו עונש מאסר בפועל. ההחלטה התקבלה למרות התנגדות התביעה הצבאית, שביקשה להורידו מדרגות קצונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בחודש מאי 2013, אז היה קצין בדרגת סגן ששירת בבית הספר לאיסוף קרבי בנגב. הוא חדר בשעת בוקר מוקדמת לחדר המגורים של חייל ששירת תחת פיקודו וגנב את מכשיר הסלולרי שלו מדגם SAMSUNG S3.

סמוך לאחר נטילתו הכניס הקצין את כרטיס ה-SIM שלו שהיה ברשותו באותה העת, והוא הואשם והורשע בתחילת החודש בגניבה ובהתנהגות שאינה הולמת קצין בצה"ל.

עו"ד עידן פסח (www.army.co.il)

למרות המעשה החמור, בית הדין הצבאי החליט השבוע שלא לשלוח אותו למאסר - והוריד אותו רק בדרגה אחת - לדרגת סגן משנה - מה שיותיר אותו עם דרגות קצונה. בנוסף, הוא יבצע עבודות צבאיות למשך 24 יום והוטל עליו קנס של 3,500 למתלונן.

עורך הדין עידן פסח, שמייצג את הקצין, בירך על החלטת בית הדין: "מדובר בעבירה שבוצעה בנסיבות מקלות על ידי מי שתרם רבות במסגרת שירותו הצבאי כקצין בצה"ל. גזר הדין מאזן נכונה בין חומרת העבירה ונסיבותיו של הנאשם, ומשדר מסר כי לא ייקוב הדין את ההר במקרים המתאימים לכך".

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv