אמהות החטופים יפעלו באו"ם למען הבנים

אמהות שלושת הנערים החטופים הגיעו למטה המועצה לזכויות אדם של האו"ם בשווייץ - אחד הארגונים המוטים ביותר נגד ישראל. נציגתם רחל פרנקל תבקש היום מהעולם לגנות את החטיפה ולפעול לשחרור הבנים‎. במקביל, השר ליברמן דרש פעולה דרסטית נגד החמאס

רחל פרנקל, השבוע (רויטרס)

נכנסות לגוב האריות: שלוש האמהות של הנערים החטופים נחתו בשוויץ, והן יגיעו למרכז מועצת זכויות האדם של האו"ם. הן יקראו לתקשורת העולמית לפעול לשחרור בניהן, בניסיון לעורר את תשומת הלב של התקשורת העולמית שעד כה התייחסה באופן מועט בלבד להתפתחויות בגדה המערבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האמהות המריאו בלילה והן נחתו לפנות בוקר בשוויץ. הן יגיעו לארמון האומות בז'נבה, שם ממוקמת מועצת האו"ם לזכויות אדם. המועצה נחשבת לאחד הארגונים המוטים ביותר נגד מדינת ישראל, ובעבר אף עמדה בראשו לוב, בזמן שלטונו של הדיקטטור מועמר קדאפי.

פעולות המשפחות באירופה היא חלק מהחלטה להגביר את מאמצי ההסברה בעולם, החלטה שהתקבלה אתמול ביישוב טלמון במפגש בין בין שלוש משפחות הנערים החטופים: אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל.  האמהות יקראו לגנות את החטיפה על ידי חמאס, ולפעול באופן מיידי להפעלת לחץ לשחרור הבנים מידי חוטפיהם.

אביו של גיל-עד: נבחן את הדברים במבחן התוצאה

בהתייעצות משותפת שהתקיימה ביישוב טלמון, הוחלט שרחל פרנקל, מי שהפכה בימים האחרונים לקול הבולט בקרב המשפחות, תהיה זאת שתישא את דבר המשפחות ותשמש נציגת ההורים. היא צפויה לשאת דברים בנוגע לזכויות האדם ביהודה ושומרון ובישראל, ולספר על חטיפת בנה המחזיק גם באזרחות אמריקנית.

המבצע נמשך (רויטרס)

בתום פגישתן המשותפת של המשפחות אתמול אמר אופיר שער, אביו של גיל-עד: "סוכם על המשך והגברת שיתוף הפועלה בין הקהילות. כל המשפחות נחושות ברצון לראות את הילדים שלנו כמה שיותר מהר בבית. אנחנו נבחן את הדברים בהמשך במבחן התוצאה - לראות את הילדים שלנו חוזרים הביתה בשלום".

במקביל, הזהיר אמש (ב') שר החוץ אביגדור ליברמן בריאיון לחדשות 2 מפני התעצמות חמאס ברצועת עזה, כמו גם ביהודה ושומרון, ורמז כי ישראל חייבת לנקוט פעולה דרסטית. "אנו עומדים מול התעצמות יומיומית של חמאס, צריך להקדים תרופה למכה", קרא ליברמן.

ליברמן: המבצע יסתיים כשהבנים ישובו לביתם"

אל מול הקולות הרומזים על התקרבות המבצע לסיומו הבהיר שר החוץ כי המבצע להשבת שלושת הנערים החטופים יסתיים "כשהם ישובו הביתה וכשנשים את ידינו על אותם מחבלים שביצעו את החטיפה הזו".

שר החוץ אביגדור ליברמן (חדשות 2)
ליברמן הדגיש כי אסור להשלים עם כך שהחוטפים יסתובבו חופשיים בשטח. "אמרתי לא פעם: צריך להבין שאנחנו עומדים מול התעצמות יומיומית של חמאס שכוללת הברחות נשק ואימונים כל העת; זה כבר לא רק חוליות, אלא פלוגות וגדודים".

במהלך הריאיון נשאל שר החוץ על התקדמות חקירת פרשת החטיפה, אך לא סיפק מידע שישפוך אור על גורלם או על הידוע לכוחות הביטחון. "החקירה מתקדמת וכולנו מחויבים לתת גיבוי מוחלט לכוחות. חייבים לדחות את כל המסקנות והפרשנויות לסיום המבצע".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

האיש האחרון שראה את החטופים: "הייתה לי תחושה רעה"

הערכה: מידע חדש מקרב את מערכת הביטחון לחטופים

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"