כך נראתה תקיפת צה"ל בגולן הסורי

בתיעוד מיוחד שהגיע לידי חדשות 2 ניתן לראות את הירי הארטילרי שפגע בתשע עמדות של צבא אסד בתוך השטח הסורי במרחב קוניטרה. הטילים השמידו את מפקדת חטיבה 90, מפקדת גדוד מקומי ומספר עמדות ירי. כך זה נראה

תיעוד ראשון לתקיפת צה"ל בגולן הסורי: במתקפה אווירית ובאמצעות ירי ארטילרי פגע צה"ל בתשע עמדות של צבא אסד בתוך השטח הסורי במרחב קוניטרה. הטילים השמידו את מפקדת חטיבה 90, מפקדת גדוד מקומי ומספר עמדות ירי. בתיעוד שהגיע לידי חדשות 2 ניתן לראות את ההפגזות ואת המטרות שהושמדו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר אחר התקיפה, דיווחו האופוזיציה בסוריה וארגוני זכויות אדם במדינה על בין שלושה לעשרה הרוגים, אך משרד החוץ הסורי הודיע על ארבעה הרוגים ותשעה פצועים. "זו הפרה בוטה של הריבונות הסורית", נאמר בהודעת המשרד ואצבע מאשימה הופנתה כלפי ישראל כמי ש"מגבה את כוחות המורדים שנלחמים באזור".

עוד צוין כי התקיפות שביצע צה"ל וכללו פצצות מרגמה וירי פגזים גרמו "נזק רב לעמדות צבא סוריות וכן לציוד". לטענת סוריה, חמישה מטוסי קרב השתתפו בתקיפה. מוקדם יותר דיווחה קבוצה סורית שעוקבת אחר האירועים במדינה, כי לפחות 10 חיילים מצבא סוריה נהרגו בתקיפה הישראלית.

"ארבעה נהרגו, תשעה נפצעו"

זמן קצר לאחר תקיפת צה"ל, האשים הבוקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון את משטרו של אסד והזהיר מפני השלכות של ירי נוסף. "הלילה תקף צה"ל והשמיד מספר מטרות של צבא סוריה. התקיפה בוצעה בעקבות התקרית החמורה אתמול", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו רואים במשטרו של בשאר אסד ובצבא סוריה אחראיים לנעשה מהשטח שבשליטתם, ונוסיף ונגיב בצורה תקיפה וקשה כנגד כל פרובוקציה ופגיעה בריבונותנו.

לדברי יעלון, ישראל עדה בתקופה האחרונה לניסיונות חוזרים ונשנים לפעול נגדה מתוך השטח שבשליטת משטר אסד. "נגבה מחיר כבד מכל מי שינסה לשבש את חיינו, בין אם מדובר בצבא סוריה ובין אם מדובר בגורמי טרור הפועלים מהשטח הסורי", התריע שר הביטחון.

בצה"ל מעריכים כי צבא אסד הוא שירה את טיל הנ"ט שממנו נהרג קראקרה, אך לא ברור עדיין אם במטרה לפגוע באזרחים ישראלים או בכוחות המורדים הפועלים באזור.

בצד הסורי מנסים להראות לפחות כלפי חוץ, על חזרה מוחלטת לשגרה. צידו הסורי של מעבר קוניטרה מאויש גם היום על ידי חיילים - חייליו של צבא אסד. צה"ל שמר היום על כוננות גבוהה לאורך הגבול ברמת הגולן ובפיקוד הצפון אומרים כי מטרת התקיפה הייתה ליצור תגובה משמעותית לפיגוע אתמול, שבו נהרג מוחמד קראקרה מפגיעת טיל נ"ט. היום התגברה ההערכה שהירי שבוצע על ידי נאמניו של אסד ונועד לפגוע באזרחים ישראלים.