סוריה בתגובה ראשונה לתקיפה: "הפרת ריבונות בוטה"

משרד החוץ הסורי פרסם הודעה ובה התייחסות ראשונה לתקיפת צה"ל בגולן הסורי, שבה צוין כי ארבעה נהרגו ותשעה אחרים נפצעו. בדמשק האשימו את ישראל ב"גיבוי כוחות המורדים שנלחמים באזור"

ארכיון (רויטרס)

התייחסות ראשונה של דמשק לתקיפת צה"ל: כמעט יממה אחרי שחיל האוויר הישראלי תקף תשע עמדות של צבא סוריה בגולן הסורי, בעקבות הירי סמוך לתל חזקה שגבה את חייו של מוחמד קראקרה (14), פרסם היום (ב') משרד החוץ הסורי לאירוע, שבה נאמר כי ארבעה בני אדם נהרגו ותשעה אחרים נפצעו. "זו הפרה בוטה של הריבונות הסורית", נאמר בהודעה ואצבע מאשימה הופנתה כלפי ישראל כמי ש"מגבה את כוחות המורדים שנלחמים באזור".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהודעה נאמר כי התקיפות שביצע צה"ל וכללו פצצות מרגמה וירי פגזים גרמו "נזק רב לעמדות צבא סוריות וכן לציוד". עוד צוין כי חמישה מטוסי קרב השתתפו בתקיפה. מוקדם יותר דיווחה קבוצה סורית שעוקבת אחר האירועים במדינה, כי לפחות 10 חיילים מצבא סוריה נהרגו בתקיפה הישראלית.

9 נהרגו ו-4 נפצעו בתקיפה

זמן קצר לאחר תקיפת צה"ל, האשים הבוקר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון את משטרו של אסד והזהיר מפני השלכות של ירי נוסף. "הלילה תקף צה"ל והשמיד מספר מטרות של צבא סוריה. התקיפה בוצעה בעקבות התקרית החמורה אתמול", כתב יעלון בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו רואים במשטרו של בשאר אסד ובצבא סוריה אחראיים לנעשה מהשטח שבשליטתם, ונוסיף ונגיב בצורה תקיפה וקשה כנגד כל פרובוקציה ופגיעה בריבונותנו.

לדברי יעלון, ישראל עדה בתקופה האחרונה לניסיונות חוזרים ונשנים לפעול נגדה מתוך השטח שבשליטת משטר אסד. "נגבה מחיר כבד מכל מי שינסה לשבש את חיינו, בין אם מדובר בצבא סוריה ובין אם מדובר בגורמי טרור הפועלים מהשטח הסורי", התריע שר הביטחון.

בצה"ל מעריכים כי צבא אסד הוא שירה את טיל הנ"ט שממנו נהרג קראקרה, אך לא ברור עדיין אם במטרה לפגוע באזרחים ישראלים או בכוחות המורדים הפועלים באזור.