ליברמן: "האיום מחמאס יתפוצץ לנו בפרצוף"

בריאיון לחדשות 2 מזהיר שר החוץ ליברמן מפני התעצמות הארגון בגדה וברצועת עזה: "צריך להקדים תרופה למכה". על תקיפת צה"ל בסוריה: " לא מתפתחת חזית שלישית; לסורים אין אינטרס לחמם את הגזרה". ומה לגבי הדרישה לגרש את שליח האו"ם? "לא מאיימים, אבל שוקלים את כל האופציות"

ביומו ה-11 למבצע "שובו אחים", בעוד שהחיפושים אחר שלושת הנערים נמשכים - אין עדיין קצה חוט שמוביל אליהם או אל החוטפים. על רקע הדברים, הזהיר היום (ב') שר החוץ אביגדור ליברמן בריאיון ל"שש עם עודד בן עמי" מפני התעצמות חמאס ברצועת עזה, כמו גם ביהודה ושומרון, ורמז כי ישראל חייבת לנקוט פעולה דרסטית. "אנו עומדים מול התעצמות יומיומית של חמאס, צריך להקדים תרופה למכה", קרא ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אל מול הקולות הרומזים על התקרבות המבצע לסיומו הבהיר שר החוץ כי המבצע להשבת שלושת הנערים החטופים יסתיים "כשהם ישובו הביתה וכשנשים את ידינו על אותם מחבלים שביצעו את החטיפה הזו".

ליברמן הדגיש כי אסור להשלים עם כך שהחוטפים יסתובבו חופשיים בשטח. "אמרתי לא פעם: צריך להבין שאנחנו עומדים מול התעצמות יומיומית של חמאס שכוללת הברחות נשק ואימונים כל העת; זה כבר לא רק חוליות, אלא פלוגות וגדודים".

במהלך הריאיון נשאל שר החוץ על התקדמות חקירת פרשת החטיפה, אך לא סיפק מידע שישפוך אור על גורלם או על הידוע לכוחות הביטחון. "החקירה מתקדמת וכולנו מחויבים לתת גיבוי מוחלט לכוחות. חייבים לדחות את כל המסקנות והפרשנויות לסיום המבצע".

"האיום מחמאס יתפוצץ לנו בפרצוף" (רויטרס)

צה"ל תקף בסוריה: "לא מתפתחת חזית שלישית; עוקבים בדריכות"

בשעתו התנגד ליברמן לשחרור האסירים בעסקת שליט, וגם באירוע חטיפת שלושת הנערים הוא הודיע כי ישראל לא תשחרר עוד אסירים ביטחוניים בתמורה להחזרתם. לא כל שרי ישראל ביתנו התנגדו אז לשחרור האסירים, ועל כך אמר שר החוץ כי הוא מודה ששגה שאפשר חופש הצבעה. "טעיתי. יש החלטה מחייבת של מוסדות. נתנגד בכל תוקף לכל שחרור מחבלים", הבהיר.

"לא מתפתחת חזית בסוריה" (רויטרס)

בהמשך דבריו, התבקש שר החוץ להתייחס לתקיפת צה"ל בגולן הסורי בלילה, והדגיש כי "לא מתפתחת חזית שלישית בסוריה. הסורים רצחו אזרח ישראל וצה"ל הגיב כפי שצריך להגיב". הוא ציין כי הוא לא רואה שלשלטונות סוריה "יש אינטרס לחמם את הגזרה מול מדינת ישראל" וכי הוא לא צופה הסלמה. "אנחנו עוקבים בדריכות ובהחלט מכינים את עצמנו לכל התפתחות אפשרית".

ליברמן דרש לגרש את שליח האו"ם: "לא מאיימים, שוקלים את כל האופציות"

בסוף השבוע האחרון פורסם "בחדשות סוף השבוע" כי ליברמן איים להכריז על שליח האו"ם למזרח התיכון רוברט סרי "פרסונה נון גרטה" (אישיות בלתי רצויה), עקב ניסיון סיוע כלכלי לחמאס. על פי הפרסום, לידי ישראל הגיע מידע שלפיו סרי ניסה להעביר עשרות מיליוני דולרים לארגון.

"לא מאיימים, שוקלים אופציות". סרי (רויטרס)

"מעולם לא איימתי", הדגיש שר החוץ. "אמרתי שאנחנו בודקים את כל האופציות ושוקלים להתייחס בחומרה לנושא בהתאם למה שמאפשר הקוד הדיפלומטי. קיימנו התייעצויות במשרד החוץ ואנחנו ממשיכים בשיחות עם מטה האו"ם בניו-יורק".