צפו: כך לכדו לוחמי הימ"מ את אחד מרוצחיו של סנ"צ מזרחי ז"ל

שעות לאחר שהותר לפרסום כי פוענח רצח קצין המשטרה ברוך מזרחי ז"ל בערב חג הפסח, פורסם סרטון המתעד את רגעי המעצר של המחבל החשוד ברצח. זיאד עואד ובנו בן ה-18, חסן, אנשי חמאס מהכפר אידנא, נעצרו לפני כחודש והודו במיוחס להם. האב הוא אחד ממשוחררי עסקת שליט

כך פוענח רצח קצין המשטרה בליל הסדר: בסרטון חדש שפורסם היום (ב') מתועד מעצר המחבל החשוד ברצח סנ"צ ברוך מזרחי ז"ל, בביתו שבכפר אידנא. בתיעוד שצולם במצלמת גו-פרו, ניתן לראות את הלוחמים נכנסים לביתו של המחבל, עוצרים אותו, מצמידים אותו אל הקיר ובודקים את גופו. לאחר מכן, חיפשו הלוחמים עדויות וראיות למעשים המיוחסים לו בכל חדרי הבית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"מבחינתנו כיחידה משטרתית, הפעילות של לוחמי היחידה מהווה מעל לכל סגירת מעגל בלכידת מבצעי הפשע הנתעב ומסר ברור לכלל פעילי הטרור שהזרוע הארוכה של כוחות הביטחון תגיע לכל אחד מהם", מסר מפקד הימ"מ, תנ"צ ש'.

מפקד הכוח, סנ״צ ע', מסר: "ראיתי למול עיניי לוחמים חדורי מוטיבציה להביא ללכידתו של הרוצח שאחראי לפשע הנתעב ולהביאו לדין. ביום הזיכרון האחרון עלינו לוחמי היחידה לקברו של אחד הנופלים מהיחידה ולא יכולנו להתעלם מקריאת הקדיש של בנו הצעיר של ברוך ז״ל שצמררה את כולנו. רעייתו הדס השאירה בנו רושם עז בנחישות ובגבורה שפעלה בזמן האירוע ולמעשה הצילה בכך את ילדיה. עוד באותו הרגע ידענו שקרוב היום שבו זרועות הביטחון יגיעו אל הרוצח. כולי תקווה שלכידתו תביא ולו מעט נחמה לרעייתו ולילדיו". 

החיפושים אחר המחבלים החשודים (דו"צ)

כתב אישום הוגש נגד המחבלים החשודים ברצח

היום הותר לפרסום כי זיאד וחסן עואד, אב ובנו מהכפר אידנא, אנשי חמאס, הם החשודים ברצח סנ"צ ברוך מזרחי בערב חג הפסח בדרום חברון. השניים נעצרו לפני כחודש וכתב אישום הוגש נגדם היום בבית הדין הצבאי במחנה עופר. האב הוא ממשוחררי עסקת שליט.

לוחמי הימ"מ לכדו את האב בציר תרקומיא. בעקבות מידע מודיעיני מדויק שהתקבל משירות הביטחון הכללי אותר המחבל בביתו. כוח ימ"מ הגיע למקום, כיתר את הבית וכרז למחבל לצאת. מהמשטרה נמסר כי המחבל הסגיר עצמו ללא התנגדות.

מעבדות המז"פ זיהו בזירת הרצח למעלה מ-50 תרמילים שעל פי ממצאי הבדיקה נורו מכלי נשק אחד. כמו כן, אותרו על גבי המחסנית טביעות אצבע ושרידי די.אן.איי. פרופיל הדי.אן.איי שזוהה התאים לחשוד.

בתגובה למקרה, מתכוונת ישראל להרוס את בית המחבל הנאשם ברצח מזרחי, בכפוף לאישור בית המשפט. גורמים בישראל ציינו כי העובדה שהרוצח הוא אדם ששוחרר בעסקת שליט, מדגישה את החשיבות של הצעד להחזרת חלק גדול ממשוחררי העסקה לבתי הכלא.