דיווח בסוריה: "10 חיילים נהרגו בתקיפת ישראל"

קבוצה סורית שעוקבת אחר הנעשה במדינה השסועה טוענת כי 10 מחיילי צבא סוריה, הנאמנים לנשיא אסד, נהרגו במהלך המתקפה של צה"ל בגולן הסורי הלילה. מוקדם יותר היום השר יעלון הטיל אחריות על המשטר הסורי והזהיר: "נגיב לכל פרובוקציה"

התקיפה, לכאורה (רויטרס)

התקיפה הישראלית בצידו הסורי של הגולן הובילה למותם של לפחות 10 חיילים מצבא סוריה - כך מדווחת קבוצה סורית שעוקבת אחר האירועים במדינה. התקיפה התבצעה בתגובה לירי טיל הנ"ט אתמול לעבר ישראל, שממנו נהרג הנער מוחמד קראקרה בן ה-14 שנלווה לאביו בעבודתו על הגדר. הבוקר הפנה שר הביטחון משה (בוגי) יעלון אצבע מאשימה למשטר אסד והזהיר מפני השלכות של ירי נוסף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח, טנקים ומטוסי קרב ירו לעבר עמדות של צבא סוריה הלילה (בין ראשון לשני), וההרוגים הם כולם אנשי הצבא הממלכתי שנאמן לאסד, ולא חיילי המורדים. את הדיווח העבירה קבוצת "משקיפי סורים לזכויות אדם", קבוצת פעילים העוקבת אחר המתרחש בסוריה. בישראל לא דיווחו על הרוגים במתקפה מהצד הסורי, ולא היו נפגעים לכוחות צה"ל במהלכו.

"הלילה תקף צה"ל והשמיד מספר מטרות של צבא סוריה. התקיפה בוצעה בעקבות התקרית החמורה אתמול בה נהרג הנער הישראלי מוחמד קראקרה ונפצעו שניים נוספים", כתב מוקדם יותר היום (ב') שר הביטחון משה יעלון בעמוד הפייסבוק שלו. "אנו רואים במשטרו של בשאר אסד ובצבא סוריה אחראיים לנעשה מהשטח שבשליטתם, ונוסיף ונגיב בצורה תקיפה וקשה כנגד כל פרובוקציה ופגיעה בריבונותנו".

"אסד אחראי", יעלון (חדשות 2)

בצה"ל מעריכים שצבא אסד הוא שירה את הטיל, אך לא ברור עדיין אם במטרה לפגוע באזרחים ישראלים או בכוחות המורדים הפועלים באזור. יעלון המשיך בדבריו להעביר מסר חריף למשטר בדמשק, לפיו ישראל לא תעבור לסדר היום על פגיעה דומה בעתיד. "לא נסבול פגיעה באזרחי ישראל ובכוחות צה"ל", הדגיש.

"אנו עדים בתקופה האחרונה לניסיונות חוזרים ונשנים לפעול נגד ישראל מתוך השטח שבשליטת משטר אסד. נגבה מחיר כבד מכל מי שינסה לשבש את חיינו, בין אם מדובר בצבא סוריה ובין אם מדובר בגורמי טרור הפועלים מהשטח הסורי", הוסיף שר הביטחון.

התקיפה הישראלית הגיעה שעות ספורות לאחר הירי הקטלני ממנו נהרג הנער בן ה-14, תושב עראבה, ולפציעתו של אביו ששהה במקום במסגרת עבודתו בחברה קבלנית המועסקת על ידי משרד הביטחון. בצה"ל הגיבו מיד באש לעבר מקור הירי, אולם לאחר מכן הוחלט להעמיק את התגובה ובשעות הלילה בוצעה התקיפה.

החורים במשאית בזירת האירוע (דובר צה"ל)

ראש הממשלה: "הלב נקרע"

בפעולה לקחו חלק חיל האוויר ומספר סוללות של חיל התותחנים. בין המטרות שהותקפו - עמדות ירי ומפקדות של צבא סוריה. בצה"ל טוענים כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרות שהותקפו. מדובר צה"ל נמסר כי "הירי אתמול הינו מעשה התגרות חמור ביותר המבוצע כהמשך למספר פיגועים במהלך החודשים האחרונים כנגד כוחות צה"ל במרחב הגבול בכלל ובאזור זה בפרט. צה"ל יפעל בנחישות בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".

הלווייתו של הנער מוחמד קראקרה צפויה להיערך היום בשעות הצהריים בכפר עראבה. אתמול שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם פהמי, אביו של של הנער, שנפצע אף הוא בתקרית. "האויבים של מדינת ישראל לא בוחלים באמצעים, הם לא בוחלים בלתקוף אזרחים ולהרוג ילדים כפי שקרה הבוקר", אמר לו. "הם לא מבחינים בין אזרחיה היהודים והלא יהודים של מדינת ישראל".

בהמשך הוסיף נתניהו: "כעם, הלב שלנו נקרע עם חטיפתו של כל נער ורציחתו של כל נער ואני בטוח שאני מייצג את כולכם כשאני שולח את תנחומינו למשפחה הדואבת הזאת".