רחל פרנקל תנאם באו"ם: "סייעו לשחרר את בני"

משפחות שלושת הנערים החטופים נפגשו כדי לדון בהמשך המאבק למען שחרורם - גם בזירה בינלאומית - והחליטו כי אמו של נפתלי תשתתף מחר בכינוס המועצה לזכויות אדם של האו"ם בשווייץ ותשא דברים. היא צפויה לבקש מהעולם לגנות את החטיפה ולפעול לשחרור הבנים‎

רחל פרנקל, השבוע (רויטרס)

בתום מפגש שנערך היום (ב') ביישוב טלמון בין שלוש משפחות הנערים החטופים: אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, הוחלט להגביר את מאמצי ההסברה בעולם, כשמחר צפויה רחל פרנקל, אמו של נפתלי, לנאום בכינוס מועצת זכויות האדם של האו"ם בז'נבה ולקרוא לשחרור בנה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתייעצות משותפת שהתקיימה ביישוב טלמון, הוחלט שפרנקל, מי שהפכה בימים האחרונים לקול הבולט בקרב המשפחות, תשתתף בכנס ותשמש נציגת ההורים. היא צפויה לשאת דברים בנוגע לזכויות האדם ביהודה ושומרון ובישראל, ולספר על חטיפת בנה המחזיק גם באזרחות אמריקנית.

פרנקל, שהתראיינה בימים האחרונים לשלל כלי תקשורת בעולם וביקשה להפנות זרקור בינלאומי לחטיפה, תפנה מחר בכינוס האומות המאוחדות לגנות את החטיפה על ידי חמאס, ולפעול באופן מיידי להפעלת לחץ לשחרור הבנים מידי חוטפיהם.

אביו של גיל-עד: נבחן את הדברים במבחן התוצאה

בתום פגישתן המשותפת של המשפחות אמר אופיר שער, אביו של גיל-עד: "סוכם על המשך והגברת שיתוף הפועלה בין הקהילות. כל המשפחות נחושות ברצון לראות את הילדים שלנו כמה שיותר מהר בבית. אנחנו נבחן את הדברים בהמשך במבחן התוצאה - לראות את הילדים שלנו חוזרים הביתה בשלום".

עוד קודם לכן, יצאו מבית המשפחה ביישוב טלמון גם רבני הקהילות של משפחות החטופים, שביקשו לחזק את הנערים בשעתם הקשה: "המסר שלנו הוא קודם כל להם - איפה שאתם נמצאים - אנחנו אתכם".

"באנו לחזק את המשפחות ולומר להם שאנחנו ממשיכים ללוות אותם", אמר הרב גדעון בנימין מהיישוב נוף איילון. "יש בנינו ברית כדי שנוכל לפעול ולהשיב את הנערים בריאים ושלמים. אנחנו מקווים שהתפילות ושיתוף הפעולה יעזרו להשבתם. המשפחות חזקות, אופטימיות, מגלות חוזקה ומצפות שעם ישראל יהיה איתם - גם אם הדרך תיקח עוד זמן רב".

המבצע נמשך (רויטרס)

הלילה: המבצע נמשך, 37 נעצרו

על רקע הדיווחים כי סריקות צה"ל בחברון קרובות לסיום, קראו הרבנים למערכת הביטחון שלא להוריד את הרגל מהדוושה בחיפושים אחריהם. "יש בקהילות שלנו חיילים, אנחנו מודעים לכך שהצבא הופך כל אבן ובודק כל שביב מידע", אמר הרב רמי בריכהו מטלמון. "אנחנו פונים מכאן לראש הממשלה, שר הביטחון וראשי הצבא בעבודתם הקדושה, מתפללים לשלומם של החיילים בשטח ומקווים שימצאו את מי שצריך כדי להביא את הנערים הביתה ולהעניש את חוטפיהם".

בתוך כך נמשכים מאמצי החיפוש אחר הנערים, כשאל מאות הלוחמים והחיילים הפועלים בשטח הצטרפו צוותים של יחידת כבאות והצלה ממחוז יו"ש, שסרקו למעלה מ-40 בורות וערכו שאיבות מים במספר בורות ובארות. היחידה סיימה לאחרונה את ההכשרה בסוגי חילוצים מיוחדים, כמו גם בביצוע צלילות אם יזדקקו לכך.

סריקות נרחבות היום ברחבי הגדה

במהלך הלילה פעלו כוחות צה"ל ברחבי הגדה המערבית, ובעיקר באזור חברון שבה נסרקו כ-80 מבנים נוספים ונעצרו 37 חשודים. במהלך הפעילות נסגרו גם שבעה מוסדות ומשרדים המזוהים עם הפעילות הארגונית של תנועת חמאס, הארגון שעל פי ישראל אחראי לחטיפת הנערים. הפלסטינים מדווחים כי במהלך הפעילות נהרג צעיר מקומי.

גורם צבאי בכיר אמר הבוקר כי מאמצי החיפוש יתמקדו גם היום באזור שנמצא צפונית מערבית לחברון. בימים הקרובים צפויים בצה"ל לקבל החלטה מחודשת בנוגע לשינוי אופן הפעולה באזור, לאחר שעד כה לא נמצאו רמזים של ממש באשר לגורל הנערים. הגורם התייחס לחג הרמדאן המתקרב ולקושי שעלולה להוות הפעילות המבצעית עבור האוכלוסייה בחברון וטען כי "הרמדאן אינו אמור להשפיע על ההתנהלות".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

האיש האחרון שראה את החטופים: "הייתה לי תחושה רעה"

הערכה: מידע חדש מקרב את מערכת הביטחון לחטופים

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"