החיפושים אחר הנערים נמשכים: 37 פלסטינים נעצרו

כוחות צה"ל המשיכו גם הלילה בסריקות ובמעצרים במסגרת מבצע "שובו אחים" לאיתור הנערים החטופים. במהלך הלילה נעצרו 37 פלסטינים ונסגרו 7 מוסדות המזוהים עם פעילות חמאס. הפלסטינים מדווחים כי אדם נהרג במהלך פעילות צה"ל בחברון

החיפושים נמשכים, ארכיון (כיבוי והצלה יו"ש)

מבצע "שובו אחים" - היום ה-11: כוחות צה"ל המשיכו גם הלילה (ב') בפעילותם ברחבי השטחים שנועדה לנסות ולהשיג מידע שיביא לאיתורם של שלושת הנערים החטופים. בחברון נסרקו כ-80 בתים ונעצרו 37 חשודים, והפלסטינים מדווחים על הרוג מאש צה"ל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפעילות נסגרו גם 7 מוסדות ומשרדים המזוהים עם הפעילות הארגונית של תנועת חמאס. גורם צבאי בכיר אמר הבוקר כי מאמצי החיפוש יתמקדו היום באזור שנמצא צפונית מערבית לחברון.  

בימים הקרובים צפויים בצה"ל לקבל החלטה מחודשת בנוגע לשינוי אופן הפעולה באזור חברון. גורם ביטחוני בכיר התייחס לחג הרמדאן המתקרב ולקושי שעלולה להוות הפעילות המבצעית עבור האוכלוסייה בחברון וטען כי "הרמדאן אינו אמו להשפיע על ההתנהלות". לדבריו, צה"ל יידע כיצד לפעול גם במהלך החג עצמו.

נפילת המזל"ט, היום (כלי התקשורת הפלסטינים)

הפלסטינים דיווחו: מזל"ט התרסק במהלך החיפושים

אתמול דווח כי במהלך החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים התרסק כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר באזור חברון, לאחר שככל הנראה השתתף במבצע החיפושים.

על פי דיווחים של כלי התקשורת הפלסטיניים, המזל"ט, שרבים מסוגו פועלים ביממות האחרונות במסגרת מאמצי איתור הנערים החטופים, התרסק ונלקח על ידי המשטרה הפלסטינית. בהמשך הושב לידי כוחות הביטחון הישראלים.

לוחמי יחידת "רוכב שמיים" של חיל התותחנים מוגדרים כ"עיניים של צה"ל" במבצע שובו אחים, שנערך כבר עשרה ימים. הצוותים הרבים של היחידה פרושים בימים האחרונים בשטחי יהודה ושומרון - ובמיוחד בחברון, העיר שהפכה למוקד החיפושים אחר שלושת הנערים.

אנשי היחידה, פרושים בשטח עם המטוס הזעיר, שפותח על ידי חברת "אלביט מערכות" ומשקלו 7 קילוגרמים בלבד. לכלי הטיס מצלמה מיוחדת אשר נועדה לספק מידע מהיר בזמן אמת על המתרחש, ומסייעת להעביר מידע לגדודי החי"ר והיחידות המיוחדות הפועלים באזור.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

האיש האחרון שראה את החטופים: "הייתה לי תחושה רעה"

הערכה: מידע חדש מקרב את מערכת הביטחון לחטופים

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"