בתגובה לירי לעבר ישראל: צה"ל תקף תשעה יעדים בגולן הסורי

כוחות צה"ל תקפו תשעה יעדים של צבא סוריה, ביניהן מפקדות ועמדות ירי. תקיפת צה"ל באה בתגובה לירי טיל הנ"ט אתמול לשטח ישראל שהביא למותו של נער ישראלי ולפציעתם של שני אזרחים נוספים

צה"ל תקף בסוריה (רויטרס)

צה"ל תקף הלילה (ב') תשעה יעדים בגולן הסורי בתגובה לשיגור טיל הנ"ט משטח סוריה אתמול לעבר שטח ישראל. בין המטרות שהותקפו - מפקדות ועמדות ירי של הצבא הסורי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התקיפה הישראלית באה בתגובה לשיגור טיל הנ"ט מסוריה לעבר שטח ישראל, שהביא למותו של הנער מוחמד קראקרה בן ה-14, ולפציעתו של אביו, ששהה במקום במסגרת עבודתו. בצה"ל השיבו באש ארטילרית לשיגור הטיל, אולם לאחר מכן הוחלט להעמיק את התגובה הישראלית ובשעות הלילה בוצעה תקיפה בהיקף נרחב בגולן הסורי.

בתקיפה הישראלית לקחו חלק חיל האוויר וסוללות של חיל התותחנים. בצבא טוענים כי זוהתה פגיעה מדויקת במטרות שהותקפו. מדובר צה"ל נמסר כי "הירי אתמול הינו מעשה התגרות חמור ביותר המבוצע כהמשך למספר פיגועים במהלך החודשים האחרונים כנגד כוחות צה"ל במרחב הגבול בכלל ובאזור זה בפרט. צה"ל יפעל בנחישות בכל דרך ובכל זמן שיראה לנכון כדי להגן על תושבי מדינת ישראל".

החורים במשאית בזירת האירוע (דובר צה"ל)

רה"מ: "הלב נקרע"

הלווייתו של הנער מוחמד קראקרה צפויה להיערך היום בשעות הצהריים בכפר עראבה. אתמול שוחח ראש הממשלה בנימין נתניהו עם פהמי, אביו של של הנער, שנפצע אף הוא בתקרית. "האויבים של מדינת ישראל לא בוחלים באמצעים, הם לא בוחלים בלתקוף אזרחים ולהרוג ילדים כפי שקרה הבוקר", אמר לו. "הם לא מבחינים בין אזרחיה היהודים והלא יהודים של מדינת ישראל".

בהמשך הוסיף נתניהו: "כעם, הלב שלנו נקרע עם חטיפתו של כל נער ורציחתו של כל נער ואני בטוח שאני מייצג את כולכם כשאני שולח את תנחומינו למשפחה הדואבת הזאת".

האב: "כנראה שנגזר על בני למות איתי בצפון"

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר אתמול האב כי בנו התלווה אליו ליום העבודה כחלק מבילוי ביומו הראשון בחופש הגדול. "כנראה שנגזר עליו למות איתי כאן בצפון", אמר. אמו של הנער, שהגיעה לבית החולים, אמרה בבכי: "הבן שלי הגאון הלך. אני לא מבינה איך נתתי לו לצאת לשם. הוא רצה ללמוד רפואה. רק אתמול קניתי לו בגדים חדשים".

נהרג בגבול הגולן. מוחמד קראקרה (באדיבות המשפחה)

האב, בשנות ה-50 לחייו, מועסק כעובד קבלן של משרד הביטחון ושימש כנהג משאית. הוא ביצע עבודות סמוך לגדר המערכת. בעקבות הפיצוץ שממנו הוא נפצע באורח בינוני, הוא פונה לבית החולים זיו שבצפת. "אני עדיין לא מבין ולא מעכל את זה", אמר. "שמעתי פיצוץ מצידה האחר של המשאית ואז הוא פשוט נפגע וגסס מולי".

לבית החולים הגיע גם פצוע נוסף במצב קל, וכן עובדים נוספים שהיו עדי ראייה בזירת הפיצוץ. אחד מהם טען כי ראה את נפילת הטיל ליד המשאית ושמע את קולות הנפץ שלאחר מכן. "שמענו פיצוץ עז, ניסינו לעזור ולהישאר ליד המשאית, אך לא היה מה לעשות עם בני", סיפר בכאב. "הוא (האב) הצליח להיחלץ מגג המשאית ואני בעצמי סייעתי לחלץ פצוע אחר שהיה באזור. זה היה מחזה קשה מאוד לראות אותו מתרוצץ לכל עבר לאחר שנודע לו שבנו אינו בין החיים".

אביו של מוחמד בבית החולים, היום (אלון שני, חדשות 2)