זירת הירי בגולן: משאית מחוררת, גדר גבול קרועה

הרמטכ"ל גנץ הגיע לזירה בה נהרג מוחמד קראקרה בן ה-14 מפגיעת טיל נ"ט שנורה מסוריה. הוא סקר את האזור יחד עם המפקדים בשטח ונחשף לנזק שגם הטיל. רה"מ נתניהו שוחח עם אביו של ההרוג, שנפצע אף הוא: "הלב נקרע"

שעות לאחר התקרית הקטלנית בגבול הגולן שגבתה את חייו של מוחמד קראקרה בן הארבע-עשרה, מתגלים ממדי הנזק שגרם טיל הנ"ט שנורה משטח סוריה: בסרטון שפרסם דובר צה"ל נראה החלק האחורי של המשאית בה נהג אביו של מוחמד, פהמי, כשהוא מחורר כתוצאה מפגיעת הטיל ששוגר מסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד נראה הנזק שנגרם לגדר הברזל הסמוכה לגדר המערכת, כמו גם שיירי הטיל על הקרקע. הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ, ביקר בזירה שעות לאחר האירוע, סקר את ממדי הנזק ושמע על שאירע מהמפקדים והחיילים שבמקום.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שוחח הערב עם פהמי קראקרה, אביו של מוחמד שנהרג הבוקר ברמת הגולן. "האויבים של מדינת ישראל לא בוחלים באמצעים, הם לא בוחלים בלתקוף אזרחים ולהרוג ילדים כפי שקרה הבוקר", אמר לו. "הם לא מבחינים בין אזרחיה היהודים והלא יהודים של מדינת ישראל".

עוד הוסיף נתניהו: "כעם, הלב שלנו נקרע עם חטיפתו של כל נער ורציחתו של כל נער ואני בטוח שאני מייצג את כולכם כשאני שולח את תנחומינו למשפחה הדואבת הזאת".

האב: "כנראה שנגזר על בני למות איתי בצפון"

בשיחה עם חדשות 2 Online סיפר היום האב כי בנו התלווה אליו ליום העבודה כחלק מבילוי ביומו הראשון בחופש הגדול. "כנראה שנגזר עליו למות איתי כאן בצפון", אמר. אמו של הנער, שהגיעה לבית החולים, אמרה בבכי: "הבן שלי הגאון הלך. אני לא מבינה איך נתתי לו לצאת לשם. הוא רצה ללמוד רפואה. רק אתמול קניתי לו בגדים חדשים".

החורים במשאית בזירת האירוע (דובר צה"ל)

האב, בשנות ה-50 לחייו, מועסק כעובד קבלן של משרד הביטחון ושימש כנהג משאית. הוא ביצע עבודות סמוך לגדר המערכת. בעקבות הפיצוץ שממנו הוא נפצע באורח בינוני, הוא פונה לבית החולים זיו שבצפת. "אני עדיין לא מבין ולא מעכל את זה", אמר. "שמעתי פיצוץ מצידה האחר של המשאית ואז הוא פשוט נפגע וגסס מולי".

לבית החולים הגיע גם פצוע נוסף במצב קל, וכן עובדים נוספים שהיו עדי ראייה בזירת הפיצוץ. אחד מהם טען כי ראה את נפילת הטיל ליד המשאית ושמע את קולות הנפץ שלאחר מכן. "שמענו פיצוץ עז, ניסינו לעזור ולהישאר ליד המשאית, אך לא היה מה לעשות עם בני", סיפר בכאב. "הוא (האב) הצליח להיחלץ מגג המשאית ואני בעצמי סייעתי לחלץ פצוע אחר שהיה באזור. זה היה מחזה קשה מאוד לראות אותו מתרוצץ לכל עבר לאחר שנודע לו שבנו אינו בין החיים".

נהרג בגבול הגולן. מוחמד קראקרה (באדיבות המשפחה)

בהמשך הוסיף העד, המועסק אף הוא באזור, כי הוא אינו מעוניין לשוב לעבודתו במקום. "מה שבטוח הוא שלשם אנחנו לא חוזרים", אמר. "לפני כחודש, כשהגענו לכאן, אמרו לנו שהמצב רגוע והסביבה כאן בטוחה. היום שילמנו את המחיר. התקווה שלנו כעת היא שכולנו נוכל לחזק את האב בעקבות האסון הנורא".

"רק אתמול שיחקנו כדורגל ביחד"

האב שוחרר כעבור כמה שעות מבית החולים - והגיע תוך זמן קצר לביתו בכפר עראבה, שסמוך לו החלו להקים את סוכת האבלים. למקום החלו להגיע מנחמים רבים מהכפר ומהאזור, שהגיעו לחזק את בני המשפחה הכואבים.

בין המנחמים שהגיעו גם תלמידים ובני כיתתו של מוחמד שסיפרו לחדשות 2 Online: "הוא היה תלמיד מצטיין, בולט, הצחיק את כולנו ותמיד עשה לכולם רק טוב. הוא לא סיפר שנסע עם אביו לצפון, אבל כן סיפר לכולם על העתיד, ועל זה שהוא רוצה ללמוד רפואה".

אביו של מוחמד בבית החולים, היום (אלון שני, חדשות 2)

חבריו ההמומים הוסיפו שרק אתמול נפגשו עמו ושיחקו כדורגל, דיברו על המונדיאל - ותכננו לצפות במשחקים גם היום. "תכננו לצפות יחד במשחקים גם הערב, אבל אז קיבלנו את הבשורה המרה. מחר היינו אמורים לצאת לטיול. באנו לכאן כדי לנחם את משפחתו של מוחמד ולומר להם שלא נשכח אותו לעולם".