בזמן החיפושים אחר הנערים: מזל"ט צה"ל התרסק בחברון

כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל, שככל הנראה סייע בחיפושים אחר שלושת הנערים החטופים, התרסק בחברון. אנשי המשטרה הפלסטינית מצאו אותו בעיר שהפכה למוקד החיפושים, והשיבו אותו לידי כוחות הביטחון בישראל

נפילת המזל"ט, היום (כלי התקשורת הפלסטינים)

בעוד החיפושים אחר שלושת הנערים החטופים - אייל יפרח, גיל-עד שער ונפתלי פרנקל נמשכים ומתמקדים בעיקר בחברון ובסביבתה, כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר התרסק באזור, לאחר שככל הנראה השתתף במבצע החיפושים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי דיווחים של כלי התקשורת הפלסטיניים, המזל"ט, שרבים מסוגו פועלים ביממות האחרונות במסגרת מאמצי איתור הנערים החטופים, התרסק ונלקח על ידי המשטרה הפלסטינית. בהמשך הושב לידי כוחות הביטחון הישראלים.

החיפושים נמשכים, ארכיון (באדיבות המשפחה)

לוחמי יחידת "רוכב שמיים" של חיל התותחנים מוגדרים כ"עיניים של צה"ל" במבצע שובו אחים, שנערך כבר עשרה ימים. הצוותים הרבים של היחידה פרושים בימים האחרונים בשטחי יהודה ושומרון - ובמיוחד בחברון, העיר שהפכה למוקד החיפושים אחר שלושת הנערים.

אנשי היחידה, פרושים בשטח עם המטוס הזעיר, שפותח על ידי חברת "אלביט מערכות" ומשקלו 7 קילוגרמים בלבד. לכלי הטיס מצלמה מיוחדת אשר נועדה לספק מידע מהיר בזמן אמת על המתרחש, ומסייעת להעביר מידע לגדודי החי"ר והיחידות המיוחדות הפועלים באזור.

הכוחות בחברון, השבוע (רויטרס)

מבצע "שובו אחים": היום העשירי

בעוד שנראה כי היממה העשירית למבצע "שובו אחים" לא נושאת עמה בשורות חדשות שישפכו אור על גורלם של שלושת הנערים החטופים, אומר ראש הממשלה נתניהו כי בידי ישראל "הוכחות חד-משמעיות" לכך שחמאס עומד מאחורי המעשה.

"בקרוב המידע הזה יהיה נחלת העולם, ואז ייבחנו דבריו של אבו מאזן בסעודיה באופן מעשי", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "דבריו יבחנו לא רק על ידי הפעולות להשיב את הבנים הביתה, אלא גם בנכונותו לפרק את ממשלת האחדות עם חמאס, שחטף את הנערים - וקורא להשמדת ישראל".

נתניהו התייחס גם להמשך פעילות כוחות הביטחון ברחבי יהודה ושומרון: "אנחנו מצויים בעיצומו של מאמץ מתמשך וממוקד שכרוך בחיכוך מסוים עם האוכלוסייה האזרחית ביהודה ושומרון. אין לנו כוונה לפגוע בזדון באיש. מדי פעם יש קורבנות כתוצאה מפעולות הגנה עצמית".

דברי ראש הממשלה מגיעים לאחר שהלילה, במהלך פעילות הכוחות התפתחו עימותים אלימים, שבהם נהרגו שני נערים פלסטינים. על פי דיווחים פלסטיניים, שני הנערים נמצאו כשהם ללא רוח חיים - אחד מהם על גג בניין במרכז רמאללה והשני במרכז שכם. מצה"ל נמסר כי "הנושא בבדיקה". עשרה נוספים נפצעו בעימותים עם כוחות הצבא ברמאללה.

במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון פעילי טרור - ובין השאר הוחלט לשים דגש על חיפושים במערות ובמקומות מסתור, שאפשר ששימשו את החוטפים במהלך פעילותם. חיילי חטיבת הנח"ל פעלו אף הם הלילה באזור מחנה הפליטים דהיישה ועברו בין הבתים באזור.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

האיש האחרון שראה את החטופים: "הייתה לי תחושה רעה"

הערכה: מידע חדש מקרב את מערכת הביטחון לחטופים

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"