צפו: יעלון דיבר על המנהרות, שליט ישב בקהל

בכנס "מדברים דמוקרטיה" במרכז הבינתחומי בהרצליה לקח חלק שר הביטחון, שבין שלל הסוגיות נדרש גם לדבר על איום המנהרות. "גם גלעד שליט, ב-2006, נחטף דרך מנהרה", הוא אמר. אז פנה אליו המראיין אודי סגל וציין כי שליט יושב ממש מולו בקהל. "היי, גלעד", אמר יעלון, והוסיף בחיוך: "אז הוא מכיר את העניין"

בין המרואיינים הרבים שהגיעו היום (ראשון) לכנס "בוחרים דמוקרטיה" שנערך במרכז הבינתחומי בהרצליה, נכח גם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון, שנשאל על ידי המראיין אודי סגל אודות סוגיות שונות וביניהן גם איום המנהרות ומבצע "צוק איתן" באוגוסט האחרון. יעלון, שנתן כדוגמה את גלעד שליט ששוחרר משבי חמאס לחטוף שנשבה דרך מנהרה, לא ידע שהחטוף ששוחרר אחרי חמש שנים בשבי חמאס נמצא בין היושבים בקהל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו לא מכירים את סיפור המנהרות מהיום", אמר יעלון. "גלעד שליט, ב-2006, נחטף במנהרה". אז פנה אליו המראיין והודיע לו כי שליט יושב ממש מולו. "שלום גלעד", אמר יעלון, והוסיף בחצי חיוך לקהל: "אז הוא מכיר את העניין".

בנימה רצינית יותר המשיך שר הביטחון ואמר כי "צה"ל החל לעסוק בנושא המנהרות עוד לפני חטיפת גלעד שליט ב-2006. עסקנו בזה גם בציר פילדלפי. אני יכול להגיד לכם שמדינת ישראל רכשה יכולות טכנולוגיות שאין לאף מדינה בעולם כדי להתמודד עם איום המנהרות.

"כל מי שאומר שלא ידענו, שלא התכוננו - לא אומר אמת. גם בשנה שלפני 'צוק איתן' ידענו שיש ניסיונות של חמאס והג'יהאד האסלאמי לחדור לשטחנו באמצעות מנהרות. זה הגיע לקבינט לפני 'צוק איתן'".