נתניהו: "הוכחות חד-משמעיות שחמאס חטף"

ראש הממשלה אמר כי דברי אבו מאזן בדבר נכונותו לפרק את השותפות עם החמאס עומדים למבחן והתייחס להמשך המבצע לאיתור הנערים החטופים: "אין לנו שום כוונה לפגוע בזדון באף אחד אבל כוחותינו נוהגים בדרך הדרושה להגנה עצמית". דיווח: שני פלסטינים נהרגו ולפחות 10 נפגעו בעימותים ביו"ש

בעוד שנראה כי היממה העשירית למבצע "שובו אחים" לא נושאת עמה בשורות חדשות שישפכו אור על גורלם של שלושת הנערים החטופים, אומר ראש הממשלה נתניהו כי בידי ישראל "הוכחות חד-משמעיות" לכך שחמאס עומד מאחורי המעשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"בקרוב המידע הזה יהיה נחלת העולם ואז ייבחנו דבריו של אבו מאזן בסעודיה באופן מעשי", אמר נתניהו בפתח ישיבת הממשלה השבועית. "דבריו יבחנו לא רק על ידי הפעולות להשיב את הבנים הביתה אלא גם בנכונותו לפרק את ממשלת האחדות עם חמאס, שחטף את הנערים וקורא להשמדת ישראל".

נתניהו התייחס גם להמשך פעילות כוחות הביטחון ברחבי יהודה ושומרון: "אנחנו מצויים בעיצומו של מאמץ מתמשך וממוקד שכרוך בחיכוך מסוים עם האוכלוסייה האזרחית ביהודה ושומרון. אין לנו כוונה לפגוע בזדון באיש. מדי פעם יש קורבנות כתוצאה מפעולות הגנה עצמית של אזרחינו".

הפלסטינים: שני הרוגים הלילה מאש צה"ל

דברי ראש הממשלה מגיעים לאחר שהלילה, במהלך פעילות הכוחות התפתחו עימותים אלימים, שבהם נהרגו שני נערים פלסטינים. על פי דיווחים פלסטיניים, שני הנערים נמצאו כשהם ללא רוח חיים - אחד מהם על גג בניין במרכז רמאללה והשני במרכז שכם. מצה"ל נמסר כי "הנושא בבדיקה". עשרה נוספים נפצעו בעימותים עם כוחות הצבא ברמאללה.

במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון פעילי טרור ובין השאר הוחלט לשים דגש על חיפושים במערות ובמקומות מסתור, שאפשר ששימשו את החוטפים במהלך פעילותם. חיילי חטיבת הנח"ל פעלו אף הם הלילה באזור מחנה הפליטים דהיישה ועברו בין הבתים באזור.

מבצע החיפושים התרחב (רויטרס)

"זו פעילות חטיבתית", הסביר אחד הלוחמים שלקח חלק הלילה בסריקות הנרחבות. "ביצענו כבר שלושה מעצרים ולפנינו עוד שניים. עם כניסתנו לכפר נתקלנו בהפרות סדר, אבל למרות זאת אנו לא מפסיקים וממשיכים בפעילות לאיתור החטופים", הבהיר.