מבצע "שובו אחים": המעצרים נמשכים

כוחות צה"ל המשיכו הלילה בפעילות המבצעית במטרה לאתר פיסת מידע אודות גורלם של שלושת החטופים. חיילי חטיבת הנח"ל ביצעו הלילה סריקות ומעצרים במחנה הפליטים דהיישה במאמץ לגלות פרטים נוספים בנוגע למקום הימצאם של הנערים

"שובו אחים" - היום העשירי: בצה"ל המשיכו גם הלילה (א') בפעילות בגזרת יהודה ושומרון בניסיון למצוא פיסות מידע שיובילו לאיתור שלושת הנערים. "יש התגייסות והקפצת כוחות מתוגברים כדי לסייע במציאת החטופים", הסביר אחד מלוחמי חטיבת הנח"ל שפעלה במחנה הפליטים דהיישה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך הלילה עצרו כוחות הביטחון פעילי טרור ואף המשיכו בסריקות ברחבי הגדה המערבית. בין השאר, הוחלט לשים דגש על חיפושים במערות ובמקומות מסתור שאפשר ששימשו את החוטפים במהלך פעילותם. חיילי חטיבת הנח"ל פעלו אף הם הלילה באזור מחנה הפליטים דהיישה ועברו בין הבתים באזור.

"זו פעילות חטיבתית", הסביר אחד הלוחמים שלקח חלק הלילה בסריקות הנרחבות. "ביצענו כבר שלושה מעצרים ולפנינו עוד שניים. עם כניסתנו לכפר נתקלנו בהפרות סדר, אבל למרות זאת אנו לא מפסיקים וממשיכים בפעילות לאיתור החטופים", הבהיר.

ממשיכים בסריקות ובמעצרים, הלילה (דובר צה"ל)

"הופכים כל אבן"

אתמול הוחלט בצה"ל למקד את הסריקות במקומות מסתור כמו בורות ומערות בכדי לאתר פיסות מידע אודות גורלם של החטופים. "הלוחמים פועלים בקצב מהיר, בתוואי שטח קשה, הופכים כל אבן", אמר מח"ט צנחנים, אל"מ אליעזר טולדנו.

טולדנו, שלוחמיו הם הכוח העיקרי הנמצא בגזרה, סיפר על תחושת השליחות שאופפת את החיילים בחיפושים אחר הנערים. "לצד הכאב הגדול של שלוש המשפחות, אני יכול לומר שהלוחמים שלי מרגישים שייכות ומחויבות למשימה", הדגיש הקצין הבכיר. "לצד חיי השדה, הברק והזיק בעיניים לא נמוג למצוא את הילדים, אנו מרגישים זכות גדולה להשתתף במשימה".

ההתמקדות במקומות מסתור נעשתה ככל הנראה בעקבות מידע שהתקבל מחקירותיהם של מספר מהעצורים בפשיטות כוחות הביטחון בימים האחרונים. "אנו מחלקים את כל השטח לפרוסות קטנות במטרה למצוא כל רמז קטן ולפתח ממנו כיוון יותר ברור", הדגיש טולדנו. "סדר הכוחות מאוד גדול כדי לצמצמם את המרחבים, אבל לא מדובר כאן על זמן, השעה הארוכה ביותר היא של האם שמחכה לבנה שישוב".