בעקבות החטיפה: הממשלה תאשר תוספת של מיליוני שקלים להתנחלויות

שרי הממשלה צפויים לאשר היום תוספת תקציב של 5 מיליון שקלים לרשויות המקומיות ביהודה ושומרון. הסיבה לתוספת המיוחדת נובעת מההיערכות למצב הביטחוני שנוצר על רקע החטיפת הנערים. בשבוע הבא יוחלט על תוספת תקציב נוספת

הממשלה תאשר תוספת תקציב. ארכיון

בישיבת הממשלה שתיערך הבוקר (א'), צפויים השרים לאשר סיוע תקציבי מיוחד לרשויות המקומיות ביהודה ושומרון על סך מיליוני שקלים. ההחלטה צפויה לעלות לסדר היום בשל המצב הביטחוני ברשויות המקומיות לאחר חטיפת שלושת הנערים: נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי ההצעה, שהוגשה על ידי שר הפנים גדעון סער, "בשל המצב הביטחוני הרשויות המקומיות נדרשות להוצאות מיוחדות לצורך היערכות מיוחדת, על מנת להביא לשימור ושיפור החוסן החברתי-אזרחי של התושבים".

בשלב הראשון יפעל משרד האוצר להקצות למשרד הפנים תוספת תקציב ראשונית לצורך מתן הסיוע בהיקף של חמישה מיליון שקלים. שרי הפנים והאוצר יסכמו בתוך שבוע על היקף התקציב הנוסף שיוקצה על ידי האוצר.

"שימור החוסן החברתי". סער

במקביל, נכנס מבצע "שובו אחים" לאיתור החטופים ליומו העשירי. ביממה האחרונה התרכזו מאמצי החיפושים בעיקר בבורות מים ובמערות, ככל הנראה בעקבות מידע שהתקבל מחקירותיהם של מספר מהעצורים בפשיטות כוחות הביטחון בימים האחרונים.