נתפס מחבל חמוש שחדר לישראל מרצועת עזה

המחבל נתפס כשניסה לחדור למושב יתד מדרום לרצועת עזה. בידו היה רימון יד והוא נלקח לתחקור. "האירוע מתרחש על רקע ההחלטה חסרת האחריות של פיקוד העורף לקצץ את משרות רכזי הביטחון", תקף ראש מועצת אשכול

המחבל נעצר ביתד. ארכיון (דובר צה"ל)

אירוע ביטחוני חמור בעוטף עזה: מחבל חמוש שחדר מרצועת עזה לכיוון ישראל נתפס הלילה (א') במושב יתד, מדרום לרצועה. בידיו של המחבל נמצא רימון יד ולאחר לכידתו הוא נלקח לתחקור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המחבל נתפס על ידי אנשי אבטחת היישובים הפרוסים במועצה האזורית אשכול. רכזי הביטחון של היישוב טיפלו באירוע עד להגעתם של כוחות הביטחון.

ראש המועצה האזורית אשכול, חיים ילין, התייחס לתקרית הביטחונית באחד מיישובי המועצה ותקף את ההחלטה לקצץ באבטחת היישובים. "מדובר באירוע חמור ביותר, שמדגיש את נחיצותם של רכזי הביטחון השוטף ביישובים 24 שעות ביממה".

ילין הוסיף כי "האירוע מתרחש על רקע ההחלטה חסרת האחריות של פיקוד העורף לקצץ את משרות רכזי הביטחון ואת פעילות כיתות הכוננות בעוטף עזה".

במקביל לתפיסת המחבל, צה"ל תקף הלילה ארבעה יעדים ברצועת עזה, בתגובה לירי הרקטות שבוצע אמש לכיוון יישובי שער הנגב וחוף אשקלון. בתקיפה הופצצו מהאוויר שלושה מוקדי פעילות טרור בדרום הרצועה ומוקד נוסף במרכזה. כל המטוסים שבו לבסיסם בשלום.

"צה"ל לא יסבול ניסיונות פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל", נכתב בהודעה שפרסם דובר צה"ל לאחר התקיפה. "נפעל כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדינת ישראל".

צה"ל תקף מספר יעדים. ארכיון (רויטרס)

התקיפות בעזה נמשכות

גם אתמול תקף צה"ל בשלושה אזורים שונים ברצועה בתגובה לשתי רקטות שנורו לעבר אשקלון. רקטה אחת נוטרלה על ידי מערכת כיפת ברזל ורקטה נוספת שנורתה מכיוון הרצועה התפוצצה בשטח פתוח.

בתקיפה חיל האוויר פגע בשלושה אזורים שונים ברצועה. בצפון הרצועה הותקפו שלושה משגרי טילים מוטמנים, במרכז הרצועה הושמד מוקד פעילות טרור ובדרום נוטרל אתר לאחסון אמצעי לחימה. בכל התקיפות שבוצעו, לא היו נפגעים בקרב כוחותינו וזוהו פגיעות מדויקות.

הרקטה שהתפוצצה אתמול בשער הנגב

בתחילת השבוע שעבר תקפו מטוסי חיל האוויר שלוש מטרות טרור ברצועת עזה, וזאת בתגובה לירי רקטה לתחומי המועצה האזורית חוף אשקלון מספר שעות קודם לכן. מטוסים של חיל האוויר תקפו מוקד פעילות טרור ואתר לאחסון אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה, אתר לאחסון אמצעי לחימה נוסף במרכז הרצועה ואתר ליצור אמצעי-לחימה בצפונה.

בלילה שבין ראשון לשני צה"ל תקף חמישה מוקדי טרור בתגובה לירי הרקטות לעבר אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי מערכת כיפת ברזל שהוצבה באזור יירטה שתי רקטות ששוגרו לעבר העיר.

גם בלילה הקודם, רעמו השמיים מעל רצועת עזה: כלי טיס של חיל האוויר תקפו שש מטרות בדרום ובמרכז רצועת עזה, וזאת בתגובה לירי הרקטות שבוצע בשבת לעבר תחומי המועצה האזורית חוף אשקלון. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.