אבו-מאזן: "מחויבים לאיתור החטופים"

בעוד מבצע "שובו אחים" נמשך במלוא המרץ, מתחייב יו"ר הרשות הפלסטינית לפעול לאיתור שלושת הנערים החטופים. בשיחה עם יו"ר האופוזיציה הרצוג אמר אבו-מאזן: "פועלים בתיאום מלא עם ישראל". ח"כ זועבי לפגוש את העיתונות: "הוא בוגד"

"מחוייבים לאיתור הנערים", אבו-מאזן (רויטרס)

בעוד במערכת הביטחון מגבירים את מאמצי החיפוש אחר שלושת הנערים החטופים - גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח, טוען היום (ש') יו"ר הרשות הפלסטינית אבו-מאזן כי גם הוא מחוייב לאיתורם. בשיחה שקיים עם יו"ר האופוזיציה ח"כ יצחק (בוז'י) הרצוג, טען אבו-מאזן כי "הרשות עושה הכל למצוא את הנערים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבו-מאזן שב על הדברים שאמר השבוע בכנס של הליגה הערבית בסעודיה, לפיהם הרשות ממשיכה לפעול בתיאום ביטחוני מלא עם כוחות הביטחון הישראלים. הרצוג הביע את הערכתו על הדברים וחזר על הצורך למצוא בכל דרך את הנערים. כמו כן, התלונן אבו-מאזן על מה שהוא הגדיר "הלחץ הצבאי המופרז" שמפעילה ישראל בימים האחרונים על האוכלוסייה האזרחית בגדה המערבית.

אל דברי השבח המאופקים כלפי יו"ר הרשות המנסה להבדיל עצמו מהחמאס, ארגון הטרור עמו חתם רק לאחרונה על הסכם פיוס, הצטרפה גם שרת המשפטים ציפי לבני. בריאיון לפגוש את העיתונות אמרה כי "כשאבו-מאזן אומר בקולו אני פועל נגד החמאס וכך נעשה בשטח - גם זה צריך להיות ראוי להערכה. צריך לתקוף את החמאס לא את אבו-מאזן".

מי שיצאה נגד יו"ר הרשות היא חברת הכנסת חנין זועבי, שבריאיון לחדשות 2 טענה כי התיאום הביטחוני של אבו-מאזן עם ישראל מהווה "בגידה בעם הפלסטיני", כך כלשונה. "הביקורת הפוליטית שלנו על הרשות הפלסטינית היא עתיקת יומין, המטרה של אבו-מאזן היא לחזק את שלטונו", טענה זועבי. "התיאום הביטחוני של אבו-מאזן עם ישראל הוא בגידה בעם הפלסטיני".

מאמצי החיפוש נמשכים (דוברות כבאות והצלה מחוז יו"ש)

מבצע "שובו אחים": חיפושים בבורות מים ומערות

בתוך כך, ביומו התשיעי של מבצע "שובו אחים", לאיתור שלושת הנערים החטופים, צה"ל ממשיך לסרוק בכוחות גדולים אזורים נרחבים בחברון. היום (ש') מתרכזים החיפושים בעיקר בבורות מים ובמערות, ככל הנראה בעקבות מידע שהתקבל מחקירותיהם של מספר מהעצורים בפשיטות כוחות הביטחון בימים האחרונים.

ביממה האחרונה, בנוסף לשורת המעצרים המתבצעת בלילה, הוזעקה במהלך היום גם היחידה לחילוצים מיוחדים של מחוז יו"ש, המתמחים בריקון ושאיבה של בורות מים ויכולת השתלשלות אליהם. כמו כן, לבקשת צה"ל הובאו למקום משאבות עומק על מנת לבצע שאיבות מאותם בורות מים.

גורם צבאי בכיר מסר כי "מאתמול בצהריים עיקר המאמץ הוא בחברון, חטיבות החי"ר פועלות שם מהבוקר על שטח די גדול - כל מטר, ואדי ומעיין נסרקים. החקירה היא המאמץ העיקרי - אנו מתחקרים אנשים שיכולים לסייע מודיעינית".

לדברי הגורם, מדובר באזור הררי שתוואי השטח בו מקשה על החיפושים. "החיילים הופכים ושואבים בריכות מים - מפקד הכוח מקבל שטח, בסיום הסריקה מדווח שסיים ועובר לשטח הבא", סיפר הגורם הביטחוני. "ייקח כמה ימים לסרוק את כל השטח. יחסית לפעילות החיכוך מועט".

מתפללים לשלומם, שלושת הנערים (באדיבות המשפחה)

במקביל, נמשכות הסריקות של הכוחות והיחידות בבתים בשכונות הצפוניות של חברון, כשבמהלך הלילה בוצעו מעצרים של 10 פלסטינים נוספים. עוד במהלך הלילה, תגברו כוחות צה"ל משמעותית את הפעילות במרחב שמצפון לחברון וערכו במקום סריקות נרחבות - זאת בעקבות שורת התפתחויות בגזרה. בצה"ל הכריזו על המרחב שטח צבאי סגור. בנוסף, בוצעו 15 פעילויות נגד ה"דעווה", מנגנון התעמולה, הגיוס והקשר עם הקהילה של ארגון חמאס. כמו כן, בוצעו 21 החרמות כספים ובוצעו 146 סריקות של בתים במרחב חברון.