הירי לדרום התחדש: "מאז תחילת המבצע, אין יום שקט"

רקטת קסאם שנורתה מרצועת עזה התפוצצה הבוקר מחוץ ליישוב בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון, לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. אזעקת צבע אדום נשמעה לפני הנפילה. תושבת הדרום בשיחה עם חדשות 2 Online: "התעוררנו מרעש של פיצוץ עז. מרגישים עלייה חדה מאוד בירי מהרצועה"

בעוד מבצע "שובו אחים" לאיתור החטופים ושוביהם נמשך, הירי לדרום מכיוון הרצועה אינו פוסק: רקטת קסאם התפוצצה הבוקר (שבת) סמוך ליישוב בשטח המועצה האזורית חוף אשקלון. לא היו נפגעים כתוצאה מהנפילה, ולא נגרם נזק לרכוש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

לרקטה שהתפוצצה הבוקר באזור החממות הסמוך לאחד היישובים בשטח המועצה האזורית, קדמה אזעקת צבע אדום שהעירה בבהלה את תושבי האזור, שבתקופה האחרונה התרגלו לשקט יחסי - זאת עד לתחילת מבצע "שובו אחים" להשבת שלושת הנערים החטופים בשבוע שעבר.

"שבת בבוקר, כולם ישנים - ופתאום אזעקת צבע אדום. התעוררנו עם נפילה קרובה מאוד אלינו, הפיצוץ היה עז ביותר", סיפרה תושבת אחד היישובים הסמוכים לגבול הרצועה לחדשות 2 Online. "הרקטה התפוצצה באזור החממות הסמוך אלינו בו עובדים חקלאים. במזל אף אחד לא נפגע", הוסיפה.

"שמענו פיצוץ חזק". הרקטה שנפלה בדרום, הב (מיכה שמילוביץ)


לדבריה, "אין יום בלי צבע אדום מאז שהתחיל המבצע. אנחנו מרגישים כל יציאה של טיל לכיווננו ובשבוע האחרון לא שקט. מרגישים עלייה חדה מאוד בירי, אחרי שהיינו רגילים לשקט לזמן ממושך יחסית".

צה"ל מרחיב החיפושים באזור חברון

במקביל להתחממות הגזרה באזור עזה, צה"ל ממשיך לפעול באזור חברון לאיתור שלושת הנערים שנחטפו בשבוע שעבר. אמש תגברו כוחות צה"ל משמעותית את הפעילות במרחב שמצפון לחברון וערכו במקום סריקות נרחבות - זאת בעקבות שורת התפתחויות בגזרה. בצה"ל הכריזו על המרחב שטח צבאי סגור. גם הבוקר עדיין לא ידוע על פריצת דרך בחיפושים.

סריקות באזור חברון, הלילה (AP)


מאות חיילים מחטיבת הנח"ל וחטיבת הצנחנים, וכן כוחות מיוחדים שנוידו במסוקים, הוזרמו לשכונות הצפוניות של חברון ואף למרחב הכפרי והם מבצעים במקום פעילות נרחבת. במסגרת ההחלטה להגביר את הפעילות במרחב, הכוחות משתלטים על מבנים, עוברים בבתים ואף מבצעים מעצרים נרחבים. בין היתר סורקים הכוחות גם בבארות ובבורות מים.

החיפוש אחר החטופים נמשך (רויטרס)