דיווח: צעיר פלסטיני נפצע לאחר שנפצע מאש צה"ל

סוכנות הידיעות "מען" מדווחת כי בן 22 נפצע בעקבות ירי של כוח צה"ל לעברו במחנה הפליטים קלנדיה שבאזור רמאללה. לדברי הפלסטינים, הירי בוצע במהלך עימותים אלימים שהתפתחו במקום בעקבות כניסתם של חיילי צה"ל למקום. הבוקר דווח כי נער פלסטיני בן 14 נהרג מאש צה"ל במסגרת פעילות הצבא במבצע "שובו אחים"

הפלסטינים: צעיר נהרג בעימותים עם צה"ל (AP)

צעיר פלסטיני בן 22 נפצע היום (ו') במחנה הפליטים קלנדיה, בעקבות ירי של כוח צה"ל - כך מדווחת סוכנות הידיעות הפלסטינית מען. על פי הדיווח, האירוע התרחש בעת מהומות שהתפתחו עם הגעת כוחות צה"ל לאזור מחנה הפליטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סוכנות הידיעות "מען" מדווחת כי הפלסטיני, מוסטפא חוסני אסלן, נפצע בראשו לאחר ירי של כוחות צה"ל לעברו, עם הגעתם לאזור בשעות הבוקר המוקדמות. לדברי הפלסטינים הצעיר פונה לבית חולים ברמאללה לקבלת טיפול רפואי, ולאחר מכן הועבר לבית החולים הדסה בירושלים.

עדי ראייה שנכחו באזור המהומות סיפרו כי הנערים שהבחינו בכניסת הכוחות למחנה הפליטים החלו ביידוי אבנים ובקבוקים, מה שהוביל להתפתחות עימותים אלימים בין הפלסטינים לבין חיילי צה"ל. בדובר צה"ל לא אישרו את פרטי המקרה.

הבוקר: נער פלסטיני נהרג מאש צה"ל

מותו של הצעיר בא על רקע פעילות צה"ל בגזרת יהודה ושומרון בימים האחרונים במסגרת מבצע "שובו אחים" לאיתור שלושת הנערים החטופים. מדובר צה"ל נמסר כי אחד מהחיילים שהשתתפו בגל המעצרים נפצע קל מרימון רסס שהושלך לעברו. הכוחות פעלו במספר מוקדים שונים לפיזור הפרות סדר, שבמהלכן הושלכו בקבוקי תבערה, מטעני צינור, רימונים מאולתרים ואבנים לעבר החיילים. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי במוקדים המרכזיים.

הפלסטינים מדווחים כי במהלך פעילות כוחות צה"ל בכפר דורא ממערב לחברון נהרג נער כבן 13 מאש החיילים. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לטענות הפלסטינים כי "במהלך פעילות מבצעית שהייתה הלילה בכפר דורא, נתקל כוח של צה"ל בהפרת סדר אלימה, שכללה יידוי אבנים ובקבוקי תבערה והבערת צמיגים. הכוחות פעלו לפיזור ההפגנה. הטענה כי בפעילות זאת נפגע נער פלסטיני תיבדק. צה"ל ימשיך לפעול ברחבי יהודה ושומורן לאיתור החטופים והשבתם לבני משפחותיהם".

מתחילת מבצע "שובו אחים", נעצרו כ-320 מבוקשים פלסטינים, מתוכם כ-240 המשתייכים לתנועת חמאס. בנוסף, כ-1,200 בתים נסרקו במהלך הימים האחרונים.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

נתניהו נפגש עם משפחות החטופים 

"האינדיקציות מראות שהם בחיים" 

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה