היום ה-8 למבצע: 25 מבוקשים נעצרו, הפלסטינים מדווחים שנער נהרג מאש צה"ל

כוחות הביטחון המשיכו הלילה בפעילות למעצר מבוקשים ברחבי הגדה, במסגרת המבצע לאיתור שלושת הנערים החטופים. בקלנדיה נפצע קל חייל מרימון רסס שהושלך לעברו. על פי דיווחים פלסטיניים, נער בן 14 נהרג מאש צה"ל ליד חברון

25 מבוקשים נעצרו. כוחות צה"ל בפעולה (AP)

גם הלילה (ו') המשיכו כוחות צה"ל לפעול ברחבי הגדה המערבית, כחלק מהמאמצים לאיתור מקום הימצאם של שלושת הנערים החטופים: נפתלי פרנקל, גיל-עד שער ואייל יפרח. הלוחמים עצרו 25 חשודים פלסטינים, שהועברו לחקירה. גורמים ביטחוניים ציינו כי פעילות צה"ל הלילה התמקדה באזורים ג'נין, קלנדיה, חברון ודורא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר צה"ל נמסר כי אחד מהחיילים שהשתתפו בגל המעצרים נפצע קל מרימון רסס שהושלך לעברו. הכוחות פעלו במספר מוקדים שונים לפיזור הפרות סדר, שבמהלכן הושלכו בקבוקי תבערה, מטעני צינור, רימונים מאולתרים ואבנים לעבר החיילים. הכוחות השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי חי במוקדים המרכזיים.

הפלסטינים מדווחים כי במהלך פעילות כוחות צה"ל בכפר דורא ממערב לחברון נהרג נער כבן 13 מאש החיילים. מדובר צה"ל נמסר בתגובה לטענות הפלסטינים כי "במהלך פעילות מבצעית שהייתה הלילה בכפר דורא, נתקל כוח של צה"ל בהפרת סדר אלימה, שכללה יידוי אבנים ובקבוקי תבערה והבערת צמיגים. הכוחות פעלו לפיזור ההפגנה. הטענה כי בפעילות זאת נפגע נער פלסטיני תיבדק. צה"ל ימשיך לפעול ברחבי יהודה ושומורן לאיתור החטופים והשבתם לבני משפחותיהם".

מתחילת מבצע "שובו אחים", נעצרו כ-320 מבוקשים פלסטינים, מתוכם כ-240 המשתייכים לתנועת חמאס. בנוסף, כ-1,200 בתים נסרקו במהלך הימים האחרונים.

המבצע ייפסק ברמדאן? (רויטרס, דובר צה"ל)

מתחזקת ההערכה: החטופים בחברון

במקביל, במערכת הביטחון מתחזקת ההערכה כי החטופים נמצאים בשטח חברון, ולכן מיקוד הפעולה נעשה באזור הזה. בהמשך המבצא להשבת הנערים צפויים מעצרים ברחבי הגדה כדי להמשיך ולהפעיל לחץ על חמאס ועל המעגל הקרוב של החוטפים. יש לציין כי מדובר בתשתית ממודרת וקשוחה שלא ממהרת לחשוף את עצמה, ולכן מדובר במשימה מסובכת עבור צה"ל ושירות הביטחון הכללי.

מנסים להשיג מידע שיוביל לנערים (רויטרס)

מוקדם יותר השבוע אמרו גורמי ביטחון כי חג הרמדאן שיחול בשבוע הבא לא יהווה קו אדום לפעולות צה"ל בגדה. עכשיו ההערכה הזו השתנתה. אפשר שבמהלך ימי החג יצומצמו חלק מהפעילויות הצבאיות בתקופה הזו. עם זאת, המרדף המודיעיני אחר בדלי מידע שיובילו אולי למציאתם של שלושת החטופים יימשך במלוא עוזו.

מבחינת הפלסטינים, יש מי שמזהה אצל יושב הרשות אבו מאזן התלבטות עמוקה. גורם בכיר שבקיא בהוויה הפלסטינית אומר כי אבו מאזן נמצא בצומת דרכים - האם להמשיך בדרך הפיוס עם חמאס או לשבור את הכלים. לדברי הגורם, נראה כי אבו מאזן לא מעוניין עוד בפיוס - וזו גם ההערכה שמתגבשת במערכת הביטחון.

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎