חמאס: "נתניהו יתחרט על מעשיו"

ארגון הטרור שסופג מכה קשה מצה"ל בשבוע האחרון מבהיר שהוא לא נשבר. "חמאס מסוגלת להתמודד מול ישראל", אמר דובר הארגון שגם תקף את אבו מאזן: "התיאום הביטחוני עם ישראל הוא פשע"

בזמן שראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל סיפרו כי כוחות הביטחון "יודעים יותר משידעו קודם" בכל הנוגע למאמצי החיפוש אחר שלושת הנערים החטופים, קיימו בחמאס מסיבת עיתונאים שבה איים דובר התנועה, סאמי אבו-זוהרי, כי "חמאס מסוגלת להתמודד מול ישראל - והימים שלפנינו יראו זאת. הם יוכיחו שנתניהו עתיד להתחרט על כל מעשיו נגד חמאס ונגד העם הפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אבו-זוהרי תקף בחריפות את צעדיו של יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן שאמר אתמול כי הרשות משתפת פעולה עם ישראל במאמצים לאיתור החטופים. "התיאום הביטחוני של הרשות עם ישראל הוא פשע", הצהיר. "האינתיפאדה היא מפעל קדוש".

עוד האשימו בחמאס את ישראל בהפרת הסכם השחרור של גלעד שליט, שהושג בתיווך מצרים, זאת בעקבות מעצרם של עשרות משוחחרי עסקת שליט. הארגון פנה למצרים בנושא זה.

"עם ישראל מאוחד"

אחר הצהריים התקיים דיון הערכת מצב במפקדת החטיבה המרחבית יהודה בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, שר הביטחון משה (בוגי) יעלון והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ. נתניהו הבהיר בתום הדיון את מטרת המבצע הצבאי. "אנחנו לא מרפים מהמשימה הראשונה והעליונה שלנו, והיא להחזיר הביתה בשלום את שלושת החטופים", אמר.

"עם ישראל כולו מאוחד במשימה הזאת", אמר נתניהו. "אנחנו לא מרפים ממנה, כוחות הביטחון פועלים מסביב לשעון הן בפעילות מודיעינית והן בפעילות מבצעית. אני מתרשם עמוקות מהדבקות במשימה של אנשי צה"ל, השב"כ, השוטרים ולוחמי מג"ב. אנחנו יודעים היום יותר ממה שידענו לפני ימים אחדים, אבל יש עוד דרך לפנינו וצריך להתאזר בסבלנות ואורך רוח.

"במקביל אנחנו פוגעים בחמאס, ואנשיו הם אלה שחטפו את אנשינו. בשטח פועלים כוחות גדולים, הם עוצרים אנשי חמאס, סוגרים מוסדות ומחזירים כספי חמאס. ביממה האחרונה החזרנו לכלא יותר מ-50 משוחררי עסקת שליט. זהו מסר רב עוצמה לכל מי שמנסה לפגוע בישראל. ראשי החמאס קראו פעם אחר פעם לחטוף ישראלים. זה גוף אחד עם מטרה אחת להשמיד את מדינת ישראל. אני מצפה מאבו מאזן שיוציא מממשלתו את ארגון הטרור הרצחני הזה. יש בעת הזאת אחדות שורות מרשימה בקרב אזרחי ישראל, כך יאה לעם הנלחף על חייו מול אויב צמא דם".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

בשל המצב הביטחוני: הממשלה תאשר תקציב נוסף ליהודה ושומרון

נתניהו על פרשת החטופים: "אנחנו יודעים כעת יותר מאשר לפני ימים אחדים"

שבוע לחטיפה: מערכת הביטחון ממשיכה בחיפושים אחר הנערים

אמו של החטוף לבני נוער: "אם הם לא ישובו – אל תישברו"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה" 

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"  

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%" 

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎