ארגון רווחה איסלאמי – מחוץ לחוק

מבצע "שובו אחים" נמשך, והמדינה ממשיכה לפעול בכדי ללחוץ על ארגון חמאס ביהודה ושומרון. צעד נוסף שננקט על ידי שר הביטחון הוא הוצאת צו האוסר את פעילותו של ארגון הרווחה האיסלאמי העולמי בישראל. לטענת שר הביטחון, הארגון הוא למעשה מקור מימון נוסף של חמאס: "לא נאפשר לו לתפקד ולסייע בפעילות טרור נגד ישראל"

יעלון, ארכיון (פלאש 90)

שר הביטחון, משה (בוגי) יעלון, חתם הבוקר (ה') על צו המכריז על ארגון ה-IRW, ארגון הרווחה האיסלאמי העולמי, כהתאחדות בלתי מותרת. במשרד הביטחון טוענים כי ארגון ה-IRW הוא אחד ממקורות המימון של חמאס, והוא פועל באמצעות גיוס כספים ממדינות שונות בעולם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

החתימה על הצו הגיעה בעקבות חוות דעת מודיעינית של שירות הביטחון הכללי, של מתאם הפעולות בשטחים וחוות דעת משפטית. בעקבות החתימה ייאסר על הארגון לפעול בישראל ובשטחי יהודה ושומרון, אסור יהיה לאנשיו להעביר כספים לאזור יהודה ושומרון וכל פעילות שלו תוחרם.

לארגון ה-IRW ישנן נציגויות ברחבי העולם, בין היתר באוסטרליה, ארצות הברית ובריטניה, שם הוא מחזיק במשרדו הראשי. חלק מנציגויות הארגון, השוכנות בין היתר בעזה וביהודה ושומרון, מנוהלות על ידי אנשי חמאס.

"מדובר במקור מימון נוסף של חמאס, ואיננו מתכוונים לאפשר לו לתפקד ולסייע בפעילות טרור נגד ישראל", הבהיר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון. "זהו נדבך נוסף בצעדים שלנו נגד חמאס ביהודה ושומרון ובלחץ שאנו מפעילים כלפיו, שמטרתם פגיעה במנהיגי ופעילי הארגון, כמו גם בתשתיות האזרחיות שלו, שהן אלו אשר מהוות בסיס לפעילות הארגון בקרב האוכלוסייה".