חטיפת הנערים: המפכ"ל הורה להקים צוות בדיקה להתנהלות המשטרה

אחרי הביקורת על הטיפול בדיווח שהתקבל במוקד 100 על החטיפה, הורה רנ"צ דנינו להקים צוות שיבחן את התפקוד של מחוז ש"י. המפכ"ל הדגיש: "אני ער לביקורת הציבורית ומבין אותה, נחקור ללא פשרות וללא הנחות, באופן מעמיק ויסודי"‎

התנהלות המוקד תיבדק. אילוסטרציה (פייסבוק משטרת ישראל)

לאחר גל הביקורת שהופנה לעבר המשטרה בעקבות שיחת הטלפון של אחד הנערים החטופים למוקד 100 בעת האירוע, הורה היום (ד') מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו על הקמת צוות לבדיקת אופן הטיפול של המשטרה בשלבים הראשונים של החטיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטרות שהוגדרו לצוות הבדיקה הן: אופן טיפולו של מחוז ש"י בשיחה שהתקבלה - מרגע הגעתה ועד להכרזה על האירוע כחשד לחטיפה. כמו כן, ייבדק הטיפול של יחידות המשטרה השונות בתלונות ובפניות שהתקבלו במהלך הלילה.

בראש צוות הבדיקה יעמוד ראש חטיבת השיטור באגף המבצעים, תת ניצב משה ברקת וישתתפו בו שישה קציני משטרה. הצוות צפוי להציג את מסקנותיו והמלצותיו כבר בימים הקרובים.

דנינו: "נחקור ללא פשרות"

"אני ער לביקורת הציבורית, ואף מבין אותה ככל אחד ואחד מכם, באשר לדרך הטיפול המשטרתי בשיחת הטלפון שהתקבלה במוקד 100 בליל החטיפה", כתב המפכ"ל באיגרת לשוטרים. "כפי שכבר הצהרתי לא פעם בעבר, משטרת ישראל תחקור ללא פשרות וללא הנחות, באופן מעמיק ויסודי, כל טענה או ביקורת המושמעת באשר להתנהלותה".

יחד עם זאת הדגיש דנינו: "אני ער גם לכך שחיצי הביקורת המופנים כלפינו נושאים לעיתים נופך ציני, בלתי ראוי ובלתי הולם את השירות האיכותי, הקשה והמורכב המוענק מדי יום ביומו על ידי 70,000 שוטרים, לוחמים ומתנדבים לאזרחי המדינה".

המפכ"ל קרא לשוטרים להמשיך בעבודתם הנאמנה, למרות הביקורת. "על כולנו, במיוחד בימים אלה, להמשיך ולהתמקד בעשייה - באיפוק, במקצועיות, מתוך הכרה כי עבודתנו היא, והיא בלבד, תוכיח את עצמה בעיניהם וליבם של אזרחי המדינה".

הקים צוות בדיקה. המפכ"ל דנינו (יונתן סננס, חדשות 2)

מוקדם יותר היום, במהלך ביקורו בישיבת מקור חיים בכפר עציון, הישיבה שבה לומדים שניים מהחטופים - גיל-עד שער ונפתלי פרנקל, התייחס השר לביטחון פנים אהרונוביץ' לביקורת החריפה על התנהלות המוקדן המשטרתי שענה לשיחה והשוטרים הממונים עליו, ואמר כי "הביקורת על השוטרים מוצדקת".

"שמעתי את הקלטת, קשה מאוד להבין אותה, אבל באחד הימים היא תובא לידיעת הציבור. אם היו תקלות יש לבדוק זאת. צריך לזכור שיש לבדוק את הדברים ולהפיק את הלקחים", ציין אהרונוביץ'.

שוטרי מג"ב במבצע (פייסבוק משטרת ישראל)

המשטרה השמיעה את הקלטת למשפחות החטופים

היום הגיעו קציני משטרה אל בית משפחות שלושת החטופים והשמיעו להן את הקלטת שבה נשמע התיעוד האחרון של אחד הבנים. לא ידוע מה התרחש במכונית שבה ככל הנראה נחטפו השלושה, אך גורמים שנכחו בביתה של משפחת פרנקל, שבנה נפתלי נחטף, סיפרו כי ההורים "הגיבו באיפוק" להקלטה הקשה בת שתי הדקות.

 

בתחילת השבוע אמר דנינו כי תיערך בדיקה בנוגע לקלטת, אבל בזמן המתאים. "שמעתי את הביקורת מרחוק, ואתם מכירים אותי ואת המשטרה - לא נשאיר שום דבר שמחייב בדיקה. נבדוק את כל מה שצריך, אבל בעת ובזמן הנכונים", הדגיש.

 

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

המשפחות האזינו לקלטת הדרמטית

שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"