משפחות החטופים האזינו לקלטת הדרמטית: "סומכים על כוחות הביטחון"

קציני משטרה השמיעו למשפחות שלושת החטופים את הקלטת שבה נשמע אחד הנערים משוחח עם מוקד 100 בעת האירוע. גורם שנכח בבית משפחת פרנקל, שבנה נפתלי נחטף, סיפר כי ההורים הגיבו באיפוק ואמרו כי הם בטוחים שהילדים יחזרו בשלום

"סומכים על כוחות הביטחון שיחזירו ילדינו" (חדשות 2)

אחרי הפגישה עם שר הביטחון, הגיעו היום (ד') קציני המשטרה אל בית משפחות שלושת החטופים והשמיעו להן את הקלטת שבה נשמע התיעוד האחרון של אחד הבנים בשיחה למוקד 100. לא ידוע מה התרחש במכונית שבה ככל הנראה נחטפו השלושה, אך גורמים שנכחו בביתה של משפחת פרנקל, שבנה נפתלי נחטף, סיפרו כי חלק מההורים "הגיבו באיפוק" להקלטה הקשה בת שתי הדקות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

יחד עם זאת היו מי שהתיעוד היה עבורם קשה מדיי ועזבו אחת החדר. אחרי ששמעו את הקלטת, אמרו ההורים כי אנחנו "סומכים על כוחות הביטחון שיחזירו את ילדינו בשלום".

שעות ספורות לפני כן נפגשו בני המשפחות עם שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בלשכתו בקריייה שבתל אביב. האחרון עדכן אותם על המשך המבצע הצבאי לאיתור בניהן. יעלון ציין כי הנחת העבודה שלפיה בניהם בחיים לא השתנתה ואמר כי הוא שואב כוח מהתנהלותן של המשפחות. "מערכת הביטחון לא תחסוך במשאבים עד להשבת הבנים הביתה", אמר.

בפגישה עם שר הביטחון (דוברות משרד הביטחון)

"נחזיר לכלא את מי ששחררנו"

במהלך הפגישה עדכן שר הביטחון את המשפחות בהתקדמות החקירה עד כה ובפרטי המבצע לאיתורם של הבנים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. "אני מבקש קודם כל לחזק את ידיכן", אמר יעלון למשפחות. "אתן משדרות עוצמה ועמידה איתנה. באירועים כאלה אחד הדברים החשובים הוא עמידתכן, וזה מעורר הערכה".

שר הביטחון הוסיף כי המבצע מתפתח כל העת, ופעולות רבות מתבצעות בשטח. "כל עוד אין לנו הוכחה אחרת - הנחת העבודה שלנו היא שהבנים בחיים", הדגיש יעלון בפני המשפחות.

בתום הפגישה, אמר אבי, אביו של החטוף נפתלי פרנקל, כי "ההרגשה הברורה והמחושית שלנו היא שמערכת הביטחון עושה כל מה שצריך. יש לנו אמון מלא בה ובפעולות שהיא מבצעת".

החיפושים בחברון (AP)

יעלון ציין כי עוד כה לא הופנתה אל ישראל כל דרישה מהחוטפים. "אנחנו מרכזים מאמץ מודיעיני ומבצעי גדול, הכולל סריקות מדוקדקות של השטח", תיאר. "נכונו לכן וגם לנו עוד שעות ארוכות וקשות של מתח, ספק וחוסר ודאות. איננו יודעים כמה זמן זה יימשך ונדרשים אורך רוח וסבלנות. לא נרפה עד שנניח את ידנו על החוטפים ונשיב את הבנים הביתה".

 מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"