החטוף אייל יפרח בסרטון מימי תנועת הנוער: "משהו אמר לי - 'לך תהיה מדריך'"

חבריו של אייל מתנועת הנוער העירונית של העיר אלעד פרסמו תיעוד שבו הוא מספר על ההחלטה שגמלה בליבו והביאה אותו להפוך להיות מדריך. "הסתכלתי על חבריי שמדריכים וראיתי שיש להם אור מיוחד בַפנים", הוא אומר. "אתה יכול לא רק לקבל, אלא גם לתת"

כבר שישה ימים שאין סימן חיים משלושת הנערים הנעדרים, וכוחות הביטחון ממשיכים לרכז מאמצים כדי להתחקות אחר קצה חוט שיוביל אולי לפתרון התעלומה. במקביל, מפרסמים חבריו של החטוף אייל יפרח סרטון מרגש שבו הוא מדבר למצלמה ומספר על חוויותיו כמדריך בתנועת הנוער העירונית עזרא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"כששאלו אותי אם אני רוצה להיכנס להדרכה - לא רציתי", אומר אייל בתיעוד. "הגעתי להקפות שניות וראיתי את כל החברים שלי שכן מדריכים. הסתכלתי עליהם וראיתי שיש להם אור מיוחד בַפנים. לא יודע להסביר את הדבר הזה...פשוט קינאתי בהם".

"משהו בתוכי אמר לי: 'לך תהיה מדריך. זה ייתן לך הרבה בחיים. אתה יכול לא רק לקבל, אלא גם לתת. אתה יכול להרים קבוצת ילדים ולתת להם'".

החיפושים נמשכים (רויטרס)

יעלון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

בתוך כך, נפגש מוקדם יותר היום (ד') שר הביטחון משה (בוגי) יעלון עם משפחות החטופים בלשכתו בקריה שבתל אביב ועדכן אותן על המשך המבצע הצבאי לאיתור בניהן. יעלון ציין כי הנחת העבודה לפיה בניהם בחיים לא השתנתה ואמר כי הוא שואב כוח מהתנהלותן של המשפחות. "מערכת הביטחון לא תחסוך במשאבים עד להשבת הבנים הביתה", אמר.

"נכונו עוד שעות של חוסר ודאות" (דוברות משרד הביטחון)

במהלך הפגישה עדכן שר הביטחון את המשפחות בהתקדמות החקירה עד כה ובפרטי המבצע לאיתורם של הבנים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. "אני מבקש קודם כל לחזק את ידיכן", אמר יעלון למשפחות. "אתן משדרות עוצמה ועמידה איתנה. באירועים כאלה אחד הדברים החשובים הוא עמידתכן, וזה מעורר הערכה".

שר הביטחון הוסיף כי המבצע מתפתח כל העת, ופעולות רבות מתבצעות בשטח. "כל עוד אין לנו הוכחה אחרת - הנחת העבודה שלנו היא שהבנים בחיים", הדגיש יעלון בפני המשפחות. בתום הפגישה, אמר אבי, אביו של החטוף נפתלי פרנקל, כי "ההרגשה הברורה והמחושית שלנו היא שמערכת הביטחון עושה כל מה שצריך. יש לנו אמון מלא בה ובפעולות שהיא מבצעת".

"עושים הכל להביא את הילדים הביתה" (פייסבוק ותצפית)

"נחזיר לכלא את מי ששחררנו"

יעלון ציין כי עוד כה לא הופנתה אל ישראל כל דרישה מהחוטפים. "אנחנו מרכזים מאמץ מודיעיני ומבצעי גדול, הכולל סריקות מדוקדקות של השטח", תיאר. "נכונו לכן וגם לנו עוד שעות ארוכות וקשות של מתח, ספק וחוסר ודאות. איננו יודעים כמה זמן זה יימשך ונדרשים אורך רוח וסבלנות. לא נרפה עד שנניח את ידנו על החוטפים ונשיב את הבנים הביתה".

בפגישה במשרד הביטחון נכחו גם נציגי המשטרה ונציגים מצה"ל. "כל היכולות המודיעניות והמבצעיות של צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל עומדות בעדיפות עליונה לטובת הפעולה", הדגיש השר. "נקטנו גם בכמה פעולות במקביל שנועדו לפגוע בתשתיות חמאס ביהודה ושומרון. הלילה עצרנו אנשי חמאס משוחררי עסקת שליט, כשהמסר הברור הוא שלא רק שאנחנו פועלים לשחרר את הבנים, אלא שכשיש חטיפה אנחנו נחזיר לכל את מי ששחררנו".

בתום המפגש אמרה בת-גלים שער, אמו של גיל-עד שער: "קיבלנו את הרושם שהמערכת הביטחונית עושה הכל להביא את הילדים הביתה ואנחנו מקווים לראות את הבנים".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"