שר הביטחון למשפחות: "נכונו עוד שעות של חוסר ודאות"

שר הביטחון יעלון נפגש בקריה עם משפחות הנערים החטופים ואמר כי הוא שואב עידוד מהתנהלותן. "אנו מרכזים מאמץ מודיעיני ומבצעי גדול", אמר להן. "לא נרפה עד שנניח את ידנו על החוטפים"‎. אמו של גיל-עד שער: "קיבלנו את הרושם שעושים הכל להחזיר את הבנים הביתה". משדר מיוחד

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון נפגש היום (ד') עם משפחות החטופים בלשכתו בקרייה בתל אביב ועדכן אותן על המשך המבצע הצבאי לאיתור בניהן. יעלון ציין כי הנחת העבודה לפיה בניהם בחיים לא השתנתה ואמר כי הוא שואב כוח מהתנהלותן של המשפחות. "מערכת הביטחון לא תחסוך במשאבים עד להשבת הבנים הביתה", אמר. הצטרפו למשדר המיוחד בחדשות 2 ואתרי חדשות 2 online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במהלך הפגישה עדכן שר הביטחון את המשפחות בהתקדמות החקירה עד כה ובפרטי המבצע לאיתורם של הבנים גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח. "אני מבקש קודם כל לחזק את ידיכן", אמר יעלון למשפחות. "אתן משדרות עוצמה ועמידה איתנה. באירועים כאלה אחד הדברים החשובים הוא עמידתכן, וזה מעורר הערכה".

שר הביטחון הוסיף כי המבצע מתפתח כל העת, ופעולות רבות מתבצעות בשטח. "כל עוד אין לנו הוכחה אחרת - הנחת העבודה שלנו היא שהבנים בחיים", הדגיש יעלון בפני המשפחות. בתום הפגישה, אמר אבי, אביו של החטוף נפתלי פרנקל, כי "ההרגשה הברורה והמחושית שלנו היא שמערכת הביטחון עושה כל מה שצריך. יש לנו אמון מלא בה ובפעולות שהיא מבצעת".

יעלון נפגש עם המשפחות (דוברות משרד הביטחון)

"נחזיר לכלא את מי ששחררנו"

יעלון ציין כי עוד כה לא הופנתה אל ישראל כל דרישה מהחוטפים. "אנחנו מרכזים מאמץ מודיעיני ומבצעי גדול, הכולל סריקות מדוקדקות של השטח", תיאר. "נכונו לכן וגם לנו עוד שעות ארוכות וקשות של מתח, ספק וחוסר ודאות. איננו יודעים כמה זמן זה יימשך ונדרשים אורך רוח וסבלנות. לא נרפה עד שנניח את ידנו על החוטפים ונשיב את הבנים הביתה".

"לא נרפה עד שנשיב את הבנים" (רויטרס)

בפגישה במשרד הביטחון נכחו גם נציגי המשטרה ונציגים מצה"ל. "כל היכולות המודיעניות והמבצעיות של צה"ל, השב"כ ומשטרת ישראל עומדות בעדיפות עליונה לטובת הפעולה", הדגיש השר. "נקטנו גם בכמה פעולות במקביל שנועדו לפגוע בתשתיות חמאס ביהודה ושומרון. הלילה עצרנו אנשי חמאס משוחררי עסקת שליט, כשהמסר הברור הוא שלא רק שאנחנו פועלים לשחרר את הבנים, אלא שכשיש חטיפה אנחנו נחזיר לכל את מי ששחררנו".

כ-240 נעצרו מאז תחילת המבצע (רויטרס)

בתום המפגש אמרה בת-גלים שער, אמו של גיל-עד שער: "קיבלנו את הרושם שהמערכת הביטחונית עושה הכל להביא את הילדים הביתה ואנחנו מקווים לראות את הבנים".

משפחת פרנקל ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

במהלך הלילה עצרו כוחות צה"ל והשב"כ בגדה 65 מבוקשים, 50 מהם שוחררו בעסקת שליט בשנת 2011. משוחררי העסקה נעצרו עקב כך שעברו על הנהלים עלים התחייבו במסגרתה, בהם התחייבות שלא לעסוק יותר בטרור.

"הנחת העבודה: הבנים בחיים"

"המבוקשים הועברו לחקירת כוחות הביטחון. מתחילת המבצע נעצרו כ-240 מבוקשים וכ-800 בתים נסרקו", נמסר מדובר צה"ל. "פעילות צה"ל הענפה תימשך ותעמיק ככל שתידרש".

 אתמול שלחו רחל ואברהם פרנקל, הוריו של נפתלי בן ה-16 מנוף איילון, מכתב לכל החיילים הלוחמים שנמצאים בשטח ומחפשים אחר בנם. "המצב ההזוי הזה יצר אצלנו סוג של תודעה מורחבת, בה כל אחד ואחד מכם מרגיש עבורנו כבנינו ממש", כתבה האם בשמם שניהם ללוחמים. "אומרים שאייל, גיל-עד ונפתלי הם הילדים של כולם - אנחנו מרגישים שאתם כולכם קצת בנים שלנו".

"שנתנו נודדת במחשבות על נפתלי ובתפילות שכל אחד ואחד מכם ישוב הביתה בריא ושלם ובתחושה שהוא, בשליחות מדינת ישראל עשה את כל מה שאפשר, עשה טוב ויעשה נכון", הוסיפה רחל פרנקל. "אנחנו מחבקים אתכם, ההורים והאחים שלכם. סומכים עליכם ב-200% ומודים לכם מעבר למה שמילים יכולות לתאר. ה' עמכם. ה' ישמור צאתכם ובואכם מעתה ועד עולם".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎