הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

בצה"ל פרסמו תיעוד של פעילות יחידת "רוכב שמיים" במבצע בגדה שמפעילה מטוסים זעירים ללא טייס שמכווינים את הכוחות לקראת מעצר או פעילות התקפית. הם פרוסים בגזרות השונות ביהודה ושומרון ועובדים גם עם היחידות המיוחדות. כך זה נראה

העיניים של צה"ל במבצע "שובו אחים" הם לוחמי יחידת רוכב שמיים, שפורסים את המזל"טים שלהם במהירות ומכווינים את הכוחות בדרך לעוד מעצר או פעילות מבצעית בשטחים. בצה"ל שחררו סטרון תיעוד של חלק מפעולות צוותי היחידה בימים האחרונים, בו ניתן לראות מעקב צמוד שמלווה את כניסת הכוחות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

צוותים רבים מכוחות היחידה פרוסים בשטחי יהודה ושומרון, ובעיקר בחברון. הצוותים פורסים בכל רגע נתון את המטוס הזעיר, שפותח על ידי חברת "אלביט מערכות" ומשקלו 7 ק"ג בלבד, מתוך הכפרים השונים. חיילי היחידה הוקפצו ביום שישי בערב לאזור ובשבת בבוקר חברו לוחמים נוספים לכוח.

לוחמי יחידת רוכב שמיים של חיל התותחנים מפעילים את המזל"ט (מטוס זעיר ללא טייס) בעל המצלמה המיוחדת אשר מספקת מידע מהיר בזמן אמת על המתרחש בכל סוגי המתאר. הכוחות פועלים יחד עם גדודי החי"ר והיחידות המיוחדות, מסייעים במאמצי האיתור שמבצעים מעצרים וסריקות.

"אנחנו מצטרפים כל פעם ליחידה אחרת ורואים את הכל מלמעלה", סיפר גורם בכיר ביחידה לחדשות 2 Online. "היתרון הוא המהירות של הכלי והדינמיות שבהרכבה ובתפעול שלו - תוך 10 דקות מהרגע שמגיעים לשטח - מרכיבים אותו, והתוצאות בינתיים מעולות. אנו שומרים שהצירים יהיו פתוחים לכוחות במעצרים ובפעילויות התקפיות, ופועלים בכל יהודה ושומרון, מחטמ"ר ג'נין ועד לחטמ"ר חברון שבדרום".

מבצע "שובו אחים" - עדכונים אחרונים:

הצצה: "העיניים של צה"ל" במבצע להשבת החטופים

אהרונוביץ': "הביקורת על המשטרה - מוצדקת"

50 משוחררים מעסקת שליט נעצרו במהלך הלילה

הוריו של גיל-עד שאער: "אין בלבנו תרעומת על המשטרה"

"חמאס ביו"ש ישלם מחיר כבד מאוד"

אמו של החטוף במכתב ללוחמים: "סומכים עליכם ב-200%"

מפקד פיקוד מרכז: "ראשי חמאס מרגישים את הפגיעה"

הסערה נמשכת: תלונה במשטרה נגד ח"כ זועבי

"הופתעו כשנכנסנו": כך פשטו הכוחות על שכם

שגריר ישראל לאו"ם על פרשת החטיפה: "איפה אתם?"

צה"ל לחיילים: למחוק שמועות על החטיפה בוואטסאפ

לזה מחכים: אותות חיים מחטופים

הקבינט התכנס: גם האסירים ישלמו מחיר

קרב בכנסת: "סתמי את הפה, את גזענית"

משפחות הנערים נפגשו: "מתגעגעים אליכם, תהיו חזקים"

גם ניו יורק מתגייסת למען הנערים החטופים

הפעילות התרחבה גם לשכם: 200 עצורים מתחילת המבצע‎