גם במהלך המבצע: רכב צבאי הושחת ביצהר

בעוד מבצע "שובו בנים" נמשך, צמיגי רכבו של קצין אספקה מחטיבת שומרון נוקבו בעת ששהה ביישוב. מבירור ראשוני עולה כי הקצין העביר שירותים כימיים לחיילים המאבטחים את היישוב, בזמן שאלמונים פגעו ברכב. "האירוע חמור ונמצא בבדיקה", הבהיר גורם צבאי בתגובה לאירוע

עגלת הרכב שצמיגיה נוקבו (דובר צה"ל)

בעיצומו של מבצע "שובו בנים", צמיגי רכבו של קצין אספקה מחטיבת שומרון נוקבו בעת ששהה ביישוב. הקצין הגיע ליצהר על מנת להביא שירותים כימיים לחיילים שמוצבים שם, אך כשחזר לרכבו גילה כי ארבעת גלגלי העגלה שמחוברת למכונית נוקבו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גורם בצה"ל מחה גם על העיתוי, דווקא בשעה בה כוחות הביטחון עומלים על איתורם של החטופים. "לא ייאמן שדבר כזה קורה עוד בזמן המבצע", אמר הגורם הצבאי.

בצה"ל מעריכים כי הפעולה בוצעה על ידי מתנחלים, אך חקירת המשטרה רק החלה וטרם התגלה מידע שיכול לשפוך אור על זהות המבצעים באופן ודאי. "האירוע חמור ונמצא בבדיקה‎", אמר גורם צבאי נוסף.

"צה"ל רואה בחומרה מעשים מסוג זה כנגד מפקדי צה"ל וחייליו, העושים לילות כימים בשיתוף כוחות הביטחון הנוספים בהגנה על ביטחון תושבי המדינה", נמסר מדובר צה"ל.

דובר יצהר, עזרי טובי, מסר בתגובה: "הגלגלים נוקבו ככל הנראה על ידי בחורים שאינם תושבי יצהר, כמחאה על כיבוש הישיבה. ככלל, מעשים טיפשיים אלו אינם מקובלים על תושבי היישוב יצהר, ובפרט בימים בהם כוחות הביטחון מוסרים נפשם להצלת הנערים החטופים".

שרת המשפטים ציפי לבני הזדרזה לגנות את המעשה. "בזמן שחיילי צה"ל ממלאים את תפקידם ופועלים בנחישות ובאומץ כדי לאתר את שלושת החטופים, בזמן שמדינה שלמה דואגת ומתפללת, בחרו קיצוניים ביצהר דווקא לפגוע בצה"ל ולנקב צמיגים של קצין צה"ל", אמרה לבני. "הגיע הזמן שכולנו, ולא משנה מאיזה רקע מדיני ואידיאולוגי, נקיא אותם מקרבינו. יש גבול".

ארכיון (צילום: גדליה סוכנות תצפית)

זוהי הפעם השלישית בה נוקבו צמיגיו של רכב צבאי ביישוב בתוך כשלושה חודשים. בתחילת חודש אפריל - ימים ספורים לפני תקיפת מוצב צה"לי בידי מתנחלים - נוקבו צמיגי הרכב של מפקד חטיבת שומרון, אל"מ יואב ירום, שנפגש באותה עת עם תושבים ביישוב. קטין בן 16.5 נעצר בחשד לניקוב הצמיגים, אך שוחרר לאחר יומיים.

יממה לאחר מכן, גלגלי רכב צבאי נוסף נוקבו במהלך סיור שגרתי של חיילי מילואים ביישוב. ג'יפ כוח המילואים שהיה בפעילות שוטפת נכנס ליצהר ובמהלך שהותם של הלוחמים במקום נוקבו הצמיגים.