גורם צבאי: צה"ל ערוך גם בפיקוד צפון ודרום לאפשרות של הרחבת המבצע

ארבעה ימים מאז החל מבצע "שובו בנים" להחזרת הנערים החטופים מבהיר גורם צבאי כי הכוחות ערוכים לאפשרות של פעילות מעבר ליהודה ושומרון. "צה"ל ערוך בפיקוד צפון ודרום לכל התפתחות", הדגיש הגורם וציין כי הסגר על חברון מסייע לכוחות הביטחון בחקירה. מאז החל המבצע נעצרו 150 מבוקשים ביהודה ושומרון

"צה"ל נערך לאפשרות של הרחבת המבצע" - כך אומר היום (ב') גורם צבאי אחרי ארבעה ימים של גל מעצרים נרחב בניסיון להגיע אל שלושת הנערים שנחטפו בליל חמישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"צה"ל ערוך בפיקוד צפון ודרום לכל התפתחות", הדגיש הגורם. "הפעילות נמשכת ביהודה ושומרון בהתאם לעדכוני מודיעין שמגיעים כל הזמן". עוד ציין הגורם כי "הסגר באזור חברון נמשך והלחץ מסייע לכוחות הביטחון להמשיך בחקירה".

אלפי חיילים משתתפים במבצע "שובו בנים", להשבתם של החטופים אייל יפרח, גילעד שער, ונפתלי פרנקל שנמשך מזה ארבעה ימים. הכוחות פועלים ברחבי יהודה ושומרון חיילי כשחטיבת הצנחנים נמצאת באזור חברון וחיילי גבעתי פועלים באזור ג'נין. הלוחמים סורקים את הבתים באזור בחיפוש אחר מבוקשים ואמצעי לחימה.

גנץ: נפעל בכל עוצמה שתידרש (דובר צה"ל)

לוחם: "החלום שלנו הוא למצוא אותם"

לוחם צנחנים סיפר היום לחדשות 2 Online על תחושות החיילים בשטח. "אין משהו שהייתי רוצה יותר מלמצוא אותם, זה החלום שלנו לעשות את זה", אמר. "אנחנו מקווים שבחמאס יבינו שאיתנו לא משחקים, ושהם יחזרו אלינו בחיים".

הלילה נעצרו כ-50 מבוקשים ברחבי יהודה ושומרון ביניהם עזיז-אל דוויק, ראש המועצה המחוקקת של חמאס. בנוסף, תפסו כוחות הביטחון כמויות גדולות של אמצעי לחימה פשוטים. בסך הכול, מאז החל המבצע לפני שלושה ימים, נעצרו כ-150 מבוקשים, בעיקר פעילי חמאס.

סורקים את הבתים

אחר הצהריים, במהלך טקס הוקרה לחיילי מילואים מצטיינים בבית הנשיא, התייחסו שר הביטחון והרמטכ"ל למאמצים שמשקיעה מערכת הביטחון באיתור שלושת הנערים החטופים.

"צה"ל וכוחות הביטחון עושים בימים האחרונים מאמץ מודיעיני ומבצעי רחב היקף כדי לאתר את נפתלי, גיל-עד ואייל ולהשיב אותם הביתה", הצהיר שר הביטחון משה יעלון בטקס. "זו חובתנו. לא ננוח ולא נשקוט עד שנניח ידנו על מבצעי החטיפה ומתכנניה".

הרמטכ"ל הבהיר בדבריו כי פעילות הכוחות תימשך בכל זמן ובכל עוצמה שתידרש. "כל כוחות הביטחון פועלים לפתרון הפרשה", הדגיש רא"ל בני גנץ.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון