דם וקליעים: כך נראה הבית בחברון אחרי שצה"ל כיתר אותו ופרץ אליו

בלב חברון התחוללה בלילה דרמה במהלך מעצר פלסטיני בפעילות לאיתור החטופים הישראלים. בני המשפחה סיפרו שכוחות מסוערבים של הצבא הגיעו בהפתעה, פוצצו את דלת הכניסה ופרצו פנימה. סימני היריות והדם עדיין ניכרים על הקירות. המשפחה טוענת: "אנחנו לא קשורים לחטיפה, זו נקמה"

יממה לאחר הדרמה הלילית בה נעצר מבוקש בבית שכותר בלב חברון, בני משפחתו מציגים לראווה את הנזק וטוענים: "אנחנו לא קשורים לחטיפה - זוהי נקמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הבית הזה ריכז אמש את עיקר הדרמה בליל המעצרים שבמהלכו נעצרו עשרות פעילים. חיילי צה"ל כיתרו את הבית, שעל פי השמועות בתקשורת הפלסטינית הוא אולי הבית בו שהו החוטפים, ערכו חיפוש מקיף ועצרו את אחד התושבים.

עדי הראייה במקום טענו שהתחושה הייתה של "בינגו", של הישג מבצעי לצה"ל. בסביבות השעה 9:30 בערב, על פי תיאור הדיירים, הגיע כוח מסוערב של צה"ל, כיתר את הבית, כרז לבני הבית לצאת החוצה וביצע פיצוץ גדול שהביא לפריצת דלת הכניסה.

המשפחה מכחישה קשר לחטיפה (חדשות 2)

גם שעות רבות לאחר הפריצה עדיין ניכרת העדות לירי בתוך הבית: חורי קליע וסימני דם על הקירות, ותרמילי כדורים שנמצאו על הרצפה. בסופה של הפעילות נעצר אחד מבני הבית, וכוחות הצבא יצאו ממנו. בני המשפחה טענו שאין להם שום קשר לחטיפה.

ובינתיים הסגר בחברון עדיין נמשך, אך במהלך היום מספר מבואות של העיר נפתחו לתנועה. אתמול הסגר הקיף את העיר מכל כיוון, והיום הורגשה הקלה מסוימת לצד נוכחות גדולה של צבא ומשטרה.

מאז תחילת מבצע "שובו בנים" נעצרו כ-150 חשודים ופעילים, בהם שמות מוכרים לציבור הפלסטיני כמו עזיז דויק ראש המועצה המחוקקת של חמאס ואחיו של ג'יבריל רג'וב. הפלסטינים טוענים ש-21 חברי פרלמנט פלסטינים נמצאים בכלא בימים האלה. חמאס נמצא בכוננות ספיגה ונערך לגל מעצרים נוסף או אפילו למתקפה.

סיקור מיוחד: חטיפת הנערים

דובר צה"ל: "נמשיך בפעילות בעוצמה רבה בכל יהודה ושומרון"

מזכיר המדינה קרי על חטיפת הנערים: "קורא לשחרורם המיידי, מתפלל לשובם המהיר"

רה"מ על מבצע החיפושים אחר הנערים החטופים: "נדרשת פעולה מורכבת"

פולארד: "מחזק את משפחות החטופים"

המבצע לאיתור החטופים: "לא פועלים באפלה מוחלטת"

חמאס מכחיש: לא חטפנו את הנערים

למנוע חטיפות: כך זה נראה מהחמ"ל ביהודה ושומרון

אמו של החטוף נפתלי: "אבא ואמא אוהבים אותך עד אין קץ, עם ישראל הופך עולמות להחזירך"

שם המבצע לאיתור החטופים: "שובו אחים"

השר לביטחון פנים: "מחדל? ממליץ לא להיכנס לנושא"

מבצע מעצרים נרחב - חמאס במוקד

חטיפת הנערים: החיפושים החלו באיחור של שעות

נתניהו: "הנערים שלנו נחטפו על ידי ארגון טרור"

בכיר בחמאס מודה: "לא יודעים מה קורה"

חמאס: "מבצעי המבצע בחברון - גיבורים"